Ту-22М3 у РФ було знищено підрозділами Повітряних сил спільно з ГУР – Олещук

Джерело: командувач ПС ЗСУ Микола Олещук
У Повітряних силах повідомили, що уразили російський стратегічний бомбардувальник у Ставропольському краї РФ завдяки спільній операції з Головним управління розвідки Міноборони України.
У Повітряних силах відзвітували про знищені російські повітряні цілі вранці 19 квітня. Серед них уперше – бомбардувальник Ту-22М3, який збили над територією РФ.
“Уперше зенітні ракетні підрозділи Повітряних Сил у взаємодії з Головним управлінням розвідки МО України знищили дальній стратегічний бомбардувальник Ту-22М3 – носій крилатих ракет Х-22, якими російські терористи б’ють по мирних українських містах. Під час сьогоднішньої атаки уперше знищено дві такі ракети”, – повідомив Олещук.
Він додав, що Україні потрібно більше засобів та ракет, аби захищати від атак прифронтові регіони.
“Я дякую усім, хто сьогодні забезпечив цей результат. Зло буде покарано!”, – наголосив командувач ПС ЗСУ.
Зауважимо, що у міноборони РФ причиною падіння бомбардувальника назвали “технічну несправність”.
Окрім цього, силами та засобами ППО цієї ночі було збито понад десяток ракет та БпЛА, якими РФ атакувала вночі Україну.
Загалом було випущено 36 повітряних цілей – 22 ракети та 14 “шахедів”, зокрема:
- 2 крилаті ракети Х-101/Х-555 із літаків стратегічної авіації Ту-95 МС (район пусків Рязань -рф.);
- 14 ударних БпЛА типу “Shahed-131/136” (із районів Приморсько-Ахтарськ, Курська обл. – рф.);
- 12 керованих авіаційних ракет Х-59/Х-69 (Курська обл. та з акваторії Азовського моря);
- 2 крилаті ракети “Іскандер-К” (із Криму);
6 крилатих ракет Х-22 із дальніх стратегічних бомбардувальників Ту-22М3 (з акваторій Чорного та Азовського морів).
У результаті протиповітряного бою знищено 29 повітряних цілей:
- 2 крилаті ракети Х-101/Х-555;
- 14 ударних БпЛА типу “Shahed-131/136”;
- 11 керованих авіаційних ракет Х-59/Х-69;
- 2 крилаті ракети Х-22.
До відбиття повітряного нападу противника залучено зенітні ракетні війська Повітряних Сил, мобільні вогневі групи та підрозділи радіоелектронної боротьби Сил оборони України.
- За більш ніж два роки повномасштабної війни проти України Росія втратила близько 10% своїх літаків, повідомив верховний командувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі Крістофер Каволі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.
Росія скасувала експортне мито на пшеницю, намагаючись пожвавити продажі після різкого падіння обсягів експорту. Це перше таке рішення з моменту запровадження мита у червні 2021 року.
У ніч на 5 липня українські захисники вразили ворожий аеродром “Борисоглєбськ” що у Воронезькій області РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.