Ту-22М3 у РФ було знищено підрозділами Повітряних сил спільно з ГУР – Олещук

Джерело: командувач ПС ЗСУ Микола Олещук

У Повітряних силах повідомили, що уразили російський стратегічний бомбардувальник у Ставропольському краї РФ завдяки спільній операції з Головним управління розвідки Міноборони України.

У Повітряних силах відзвітували про знищені російські повітряні цілі вранці 19 квітня. Серед них уперше – бомбардувальник Ту-22М3, який збили над територією РФ.

“Уперше зенітні ракетні підрозділи Повітряних Сил у взаємодії з Головним управлінням розвідки МО України знищили дальній стратегічний бомбардувальник Ту-22М3 – носій крилатих ракет Х-22, якими російські терористи б’ють по мирних українських містах. Під час сьогоднішньої атаки уперше знищено дві такі ракети”, – повідомив Олещук.

Він додав, що Україні потрібно більше засобів та ракет, аби захищати від атак прифронтові регіони.

“Я дякую усім, хто сьогодні забезпечив цей результат. Зло буде покарано!”, – наголосив командувач ПС ЗСУ.

Зауважимо, що у міноборони РФ причиною падіння бомбардувальника назвали “технічну несправність”.

Окрім цього, силами та засобами ППО цієї ночі було збито понад десяток ракет та БпЛА, якими РФ атакувала вночі Україну.

Загалом було випущено 36 повітряних цілей – 22 ракети та 14 “шахедів”, зокрема:

  • 2 крилаті ракети Х-101/Х-555 із літаків стратегічної авіації Ту-95 МС (район пусків Рязань -рф.);
  • 14 ударних БпЛА типу “Shahed-131/136” (із районів Приморсько-Ахтарськ, Курська обл. – рф.);
  • 12 керованих авіаційних ракет Х-59/Х-69 (Курська обл. та з акваторії Азовського моря);
  • 2 крилаті ракети “Іскандер-К” (із Криму);
    6 крилатих ракет Х-22 із дальніх стратегічних бомбардувальників Ту-22М3 (з акваторій Чорного та Азовського морів).

У результаті протиповітряного бою знищено 29 повітряних цілей:

  • 2 крилаті ракети Х-101/Х-555;
  • 14 ударних БпЛА типу “Shahed-131/136”;
  • 11 керованих авіаційних ракет Х-59/Х-69;
  • 2 крилаті ракети Х-22.

До відбиття повітряного нападу противника залучено зенітні ракетні війська Повітряних Сил, мобільні вогневі групи та підрозділи радіоелектронної боротьби Сил оборони України.

За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.

У Генштабі повідомили про завершення другого етапу проєкту з психологічної реабілітації та відновлення боєздатності військовослужбовців Сил оборони України за підтримки НАТО.

Підходячи до межі перших 100 днів другого президентського терміну, Трамп стикається зі зростаючим невдоволенням його амбітною та суперечливою політикою. Його рейтинг підтримки знижується, а основні ініціативи не знаходять схвалення більшості громадян. Багато хто також вважає, що адміністрація намагається уникнути виконання рішень федеральних судів.

Зусилля США щодо допомоги Україні в захисті від російських кібератак були різко згорнуті через масштабні зміни політики адміністрації Дональда Трампа. Це викликало занепокоєння щодо послаблення життєво важливого кіберзахисту України перед обличчям загроз з боку Кремля.

За даними російської сторони, Ігнату Кузіну висунули обвинувачення у скоєнні теракту – і він визнав свою вину у вбивстві генерала Москалика.