Туреччина погодилася підтримати заявку Швеції на вступ до НАТО – Столтенберг

Джерело: Єнс Столтенберг/Twitter

10 липня глава НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Туреччина погодилася підтримати заявку Швеції на вступ до Північноатлантичного альянсу.

Радий повідомити, що після зустрічі, президент Ердоган погодився якомога швидше направити  протокол про приєднання Швеції до Великих національних зборів і забезпечити ратифікацію. Це історичний крок, який робить усіх членів НАТО сильнішими та безпечнішими, – зазначив генеральний секретар у столиці Литви Вільнюсі.

Після  зустрічі президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, прем’єр-міністра Швеції Ульфа Крістерссона та Столтенберга, у заяві НАТО наголосили, що Швеція “активно підтримуватиме” зусилля з пожвавлення процесу вступу Туреччини до Європейського Союзу, включаючи модернізацію Митного союзу ЄС-Туреччина та лібералізацію візового режиму

Раніше Ердоган закликав Брюссель розчистити шлях Туреччини до членства в ЄС, перш ніж схвалити вступ Швеції в НАТО.

Разом з тим, додав Ердоган, він використає саміт, щоб “повторити заклик до союзників, які вводять санкції та обмеження проти Туреччини, відмовитися від цієї помилки”.

Ми віримо, що якнайшвидше завершення війни справедливим і тривалим миром ще більше сприятиме процесу членства України в НАТО, – продовжив він.

9 липня, під час двосторонньої розмови з президентом США Джо Байденом, президент Туреччини закликав країни-члени ЄС надіслати “чітке та рішуче повідомлення” на підтримку приєднання Анкари до блоку з 27 членів.

Станом на 16:00 вівторка, 5 листопада, від початку доби на фронті відбулося 75 бойових зіткнень.

З 1 січня 2025 року Кабмін відновить державний контроль за якістю лікарських засобів та за дотриманням ліцензійних умов для їх виробництва, торгівлі та імпорту.

У вівторок, 5 листопада, польська прокуратура висунула звинувачення двом чоловікам у справі про співпрацю з білоруськими спецслужбами.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Національний авіаційний університет (НАУ) запровадили заборону на використання месенджера Telegram у службових цілях.

Троє російських агентів, які коригували ракетні удари по аеродрому на Прикарпатті, отримали по 13 років ув’язнення з конфіскацією майна.