Туреччина різко скоротила постачання мандаринів до Росії

Джерело: росЗМІ

Найбільший постачальник мандаринів до Росії, Туреччина, скоротила постачання фруктів на 20% з початку 2024 року.

Постачання турецьких мандаринів зменшилося до 161,3 тисячі тонн проти 202,3 тисячі тонн торік.

Згідно з даними турецької сторони, з червня по вересень постачання мандаринів взагалі не було, тоді як торік у ці місяці надходили невеликі партії. У жовтні постачання відновилися, однак, їх обсяг усе ще нижчий за рівень 2023 року, скоротившись майже на 29% — до 35,2 тисячі тонн.

Також аналітики спрогнозували, що росіяни очікують різкого зростання цін на фрукти. До новорічних свят вони можуть подорожчати на 20–30%. Серед причин називають зменшення врожаю через несприятливі погодні умови в Туреччині та ослаблення рубля.

Окрім того, аналітики врахували, що негативно вплинула на ситуацію й повінь в Іспанії, котра знищила частину врожаю на плантаціях. Іспанія є найбільшим постачальником мандаринів до європейських країн. Тож нині звільнений ринок займуть Туреччина, Марокко та Єгипет. Відповідно, росіянам дістанеться менше цитрусових, і вони будуть дорожчими. Мандарини з Абхазії також не врятують ситуацію в РФ, оскільки їхня частка становить лише 3-7% від загального обсягу ринку, тобто 20-60 тисяч тонн на рік.

Через сукупність чинників ціни, які вже зросли на 15–20% проти минулого року, підвищаться ще щонайменше на 20%, а то й у півтора раза. Остаточна вартість залежатиме також від курсу рубля, що продовжує знижуватися.

Триває 1078-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 844 тисячі осіб.

5 лютого відзначають Всесвітній день читання вголос. Християни сьогодні згадують мученицю Агафію.

За даними синоптиків у середу, 5 лютого, у більшості регіонів пройдуть опади.

Єврокомісія оголосила про виділення 3 млн євро на підтримку російських та білоруських ЗМІ, котрі працюють у країнах Євросоюзу.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.