Туреччина скорочує постачання товарів подвійного призначення до Росії на тлі тиску США

Джерело: Forbes

Наприкінці 2023 року Туреччина почала знижувати постачання до Росії електроніки та обладнання, яке може застосовуватися для військових цілей — товарів подвійного призначення. Зниження постачань наприкінці року, яке не можна пояснити сезонністю, відбувається на тлі жорсткої позиції США, які вимагають від третіх країн дотримання режиму санкцій у торгівлі та фінансових операціях.

З початку повномасштабної війни проти України та запровадження західних санкцій експорт цих товарів з Туреччини до РФ переживав справжній бум — за 11 місяців 2023 року обсяг постачання був у шість разів вищим проти 2021 року.

Наприкінці 2023 року постачання з Туреччини до Росії напівпровідників, електронного та оптичного обладнання, а також друкованих плат та обладнання для зв’язку обвалилися на 40%, згідно з даними турецької митної статистики. За підсумками листопада 2023 року з Туреччини до РФ ввезли товарів подвійного призначення на $8,4 млн, проте ще у вересні поставки сягали майже $13,9 млн, тоді як у березні — перевищувало $15 млн.

Зауважується, що під удар потрапили товари, внесені до санкційних списків США та Євросоюзу. Водночас сукупний імпорт з Туреччини в РФ досі вдвічі перевищує довоєнні рівні.

Так, проблеми РФ з обходом західних санкцій почалися невдовзі після того, як в Анкарі побувала делегація американських посадовців на чолі з заступником міністра фінансів та куратором фінансової розвідки США Браяном Нельсоном.

У Центрі національного спротиву поінформували про нову небезпеку для українських аграріїв на тимчасово окупованих територіях України. Зокрема землеробів застерігають від так званих “пільгових кредитів” від росіян.

21 квітня розпочинаються спільні литовсько-польські тактичні навчання з авіаційним елементом “Хоробрий грифон 24/II/Brave Griffin 24/II”. У навчаннях також візьмуть участь союзники із США та Португалії.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.