Туреччина спорядить Україні сотні великокаліберних кулеметів
Джерело: Middle East Eye
Туреччина постачає в Україну великокаліберні кулемети та наразі вже спорядила понад 600 одиниць, повідомили два джерела.
Вже відомо, що Анкара озброювала Київ з початку повномасштабної війни, зокрема безпілотниками, ракетами з лазерним наведенням, захисним спорядженням і бронетехнікою.
Однак, нещодавно країна почала постачати моделі великокаліберних кулеметів Canik M2, які можуть використовуватись як у наземних військах, так і в поєднанні з бронетехнікою.
Одне з джерел повідомило, що в березні було підписано кілька контрактів з турецьким приватним виробником озброєння Canik.
Друге джерело поінформувало, що понад 600 вже доставлено до Києва для використання кількома службами, зокрема військовими та розвідкою.
Угода передбачає постачання набагато більшої кількості, ніж 600 одиниць. Більше буде надіслано в найближчі місяці, — додало джерело.
Один експерт з Анкари зауважив, що вартість кожного кулемета оцінюється від 15 000 до 20 000 доларів, тобто вартість нинішнього постачання становить понад 10 млн доларів.
Довідка. Canik M2 QCB має калібр 12,7 мм і дальність до 1830 метрів. Може використовуватися стаціонарно або встановлюватися на транспортні засоби як дистанційно керована система озброєння.
Характеристики: тип боєприпасу — 12,7 x 99 Standard NATO; маса зброї в зборі — 38,5 кг; довжина дула в зборі — 1,145 мм; режим стрільби — одиночний і автоматичний; темп стрільби — 450-650 п/хв; максимальна ефективна дальність — 1 830 м; максимальна дальність — 6.800 м; точність — 100 м 18 см (≈6 МОА).
- 3 жовтня міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен повідомила, що уряд країни готує новий пакет оборонної допомоги для України на суму 94 млн євро.
- Попри нещодавні успіхи на полі бою, українські армійці, котрі воюють на східному фронті, наголошують, що їм потрібно більше західного озброєння, аби прискорити свій контрнаступ проти російських військ.
- 21 вересня Німеччина оновила список військової допомоги Україні. Зокрема Берлін спорядив термінали супутникового зв’язку SatCom та вантажівки Zetros.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.