Туреччина спорядить Україні сотні великокаліберних кулеметів

Джерело: Middle East Eye

Туреччина постачає в Україну великокаліберні кулемети та наразі вже спорядила понад 600 одиниць, повідомили два джерела.

Вже відомо, що Анкара озброювала Київ з початку повномасштабної війни, зокрема безпілотниками, ракетами з лазерним наведенням, захисним спорядженням і бронетехнікою.

Однак, нещодавно країна почала постачати моделі великокаліберних кулеметів Canik M2, які можуть використовуватись як у наземних військах, так і в поєднанні з бронетехнікою.

Одне з джерел повідомило, що в березні було підписано кілька контрактів з турецьким приватним виробником озброєння Canik.

Друге джерело поінформувало, що понад 600 вже доставлено до Києва для використання кількома службами, зокрема військовими та розвідкою.

Угода передбачає постачання набагато більшої кількості, ніж 600 одиниць. Більше буде надіслано в найближчі місяці, — додало джерело.

Один експерт з Анкари зауважив, що вартість кожного кулемета оцінюється від 15 000 до 20 000 доларів, тобто вартість нинішнього постачання становить понад 10 млн доларів.

Довідка. Canik M2 QCB має калібр 12,7 мм і дальність до 1830 метрів. Може використовуватися стаціонарно або встановлюватися на транспортні засоби як дистанційно керована система озброєння.

Характеристики: тип боєприпасу — 12,7 x 99 Standard NATO; маса зброї в зборі — 38,5 кг; довжина дула в зборі — 1,145 мм; режим стрільби — одиночний і автоматичний; темп стрільби — 450-650 п/хв; максимальна ефективна дальність — 1 830 м; максимальна дальність — 6.800 м; точність — 100 м 18 см (≈6 МОА).

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.