Туреччина спорядить Україні сотні великокаліберних кулеметів

Джерело: Middle East Eye

Туреччина постачає в Україну великокаліберні кулемети та наразі вже спорядила понад 600 одиниць, повідомили два джерела.

Вже відомо, що Анкара озброювала Київ з початку повномасштабної війни, зокрема безпілотниками, ракетами з лазерним наведенням, захисним спорядженням і бронетехнікою.

Однак, нещодавно країна почала постачати моделі великокаліберних кулеметів Canik M2, які можуть використовуватись як у наземних військах, так і в поєднанні з бронетехнікою.

Одне з джерел повідомило, що в березні було підписано кілька контрактів з турецьким приватним виробником озброєння Canik.

Друге джерело поінформувало, що понад 600 вже доставлено до Києва для використання кількома службами, зокрема військовими та розвідкою.

Угода передбачає постачання набагато більшої кількості, ніж 600 одиниць. Більше буде надіслано в найближчі місяці, — додало джерело.

Один експерт з Анкари зауважив, що вартість кожного кулемета оцінюється від 15 000 до 20 000 доларів, тобто вартість нинішнього постачання становить понад 10 млн доларів.

Довідка. Canik M2 QCB має калібр 12,7 мм і дальність до 1830 метрів. Може використовуватися стаціонарно або встановлюватися на транспортні засоби як дистанційно керована система озброєння.

Характеристики: тип боєприпасу — 12,7 x 99 Standard NATO; маса зброї в зборі — 38,5 кг; довжина дула в зборі — 1,145 мм; режим стрільби — одиночний і автоматичний; темп стрільби — 450-650 п/хв; максимальна ефективна дальність — 1 830 м; максимальна дальність — 6.800 м; точність — 100 м 18 см (≈6 МОА).

Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.