Туреччина спорядить Україні сотні великокаліберних кулеметів

Джерело: Middle East Eye

Туреччина постачає в Україну великокаліберні кулемети та наразі вже спорядила понад 600 одиниць, повідомили два джерела.

Вже відомо, що Анкара озброювала Київ з початку повномасштабної війни, зокрема безпілотниками, ракетами з лазерним наведенням, захисним спорядженням і бронетехнікою.

Однак, нещодавно країна почала постачати моделі великокаліберних кулеметів Canik M2, які можуть використовуватись як у наземних військах, так і в поєднанні з бронетехнікою.

Одне з джерел повідомило, що в березні було підписано кілька контрактів з турецьким приватним виробником озброєння Canik.

Друге джерело поінформувало, що понад 600 вже доставлено до Києва для використання кількома службами, зокрема військовими та розвідкою.

Угода передбачає постачання набагато більшої кількості, ніж 600 одиниць. Більше буде надіслано в найближчі місяці, — додало джерело.

Один експерт з Анкари зауважив, що вартість кожного кулемета оцінюється від 15 000 до 20 000 доларів, тобто вартість нинішнього постачання становить понад 10 млн доларів.

Довідка. Canik M2 QCB має калібр 12,7 мм і дальність до 1830 метрів. Може використовуватися стаціонарно або встановлюватися на транспортні засоби як дистанційно керована система озброєння.

Характеристики: тип боєприпасу — 12,7 x 99 Standard NATO; маса зброї в зборі — 38,5 кг; довжина дула в зборі — 1,145 мм; режим стрільби — одиночний і автоматичний; темп стрільби — 450-650 п/хв; максимальна ефективна дальність — 1 830 м; максимальна дальність — 6.800 м; точність — 100 м 18 см (≈6 МОА).

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.