Туреччина веде переговори з ХАМАСом щодо заручників, але «наразі нічого конкретного»

Джерело: Reuters

Туреччина веде переговори з палестинським бойовим угрупованням ХАМАС стосовно звільнення заручників, яких захопили в Ізраїлі та вивезли до Сектору Гази, водночас нині немає “нічого конкретного” щодо результатів цих перемовин, повідомив міністр закордонних справ Хакан Фідан.

Фідан заявив, що Анкара обговорює звільнення іноземців, цивільних осіб та дітей, утримуваних ХАМАСом, і додав, що “багато країн” попросили допомоги Туреччини у визволенні своїх громадян.

Переговори щодо обміну полоненими тривають… Але в розпал перших днів не вдалося створити умов для цього, – пояснив глава МЗС.

У 2011 році Ізраїль обміняв сотні палестинських ув’язнених, щоб домогтися звільнення одного ізраїльського солдата Гілада Шаліта. У той час деякі ізраїльтяни розкритикували угоду як надто односторонню.

Офіційні особи зазначають, що наразі ХАМАС утримує близько 200 заручників у Газі.

Фідан додав, що інші країни, зокрема Катар, також ведуть переговори з лідерами ХАМАСу.

Туреччина, котра підтримувала палестинців у минулому, запропонувала виступити посередником у конфлікті та надіслала гуманітарну допомогу в Газу.

Також Анкара працює над налагодженням давніх напружених відносин з Ізраїлем. На відміну від Сполучених Штатів і Європейського Союзу, Туреччина не розглядає ХАМАС як терористичне угруповання.

Країна, яка спочатку засуджувала загибель цивільних осіб і закликала до стриманості, посилила свою риторику проти Ізраїлю, заявивши, що відповідь Ізраїлю в Секторі Гази є “різаниною” та порушенням прав людини й міжнародного права.

Після низки вибухів електронних пристроїв у Лівані армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) почала перекидання 98-ї дивізії із сектора Гази на північний кордон.

Папа Римський Франциск без пояснення відмовився від запрошення відвідати церемонію повторного відкриття  Собору Паризької Богоматері у Парижі, заплановану на 7-8 грудня. Понтифік заявив, що не збирається брати участь у заході відкриття собору після реконструкції.

У ніч на 19 вересня російські війська вчергове обстріляли Харків. Ворог поцілив у відкриту територію одного з районів, наразі відсутня інформація щодо постраждалих.

Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити інфопростір країн Глобального Півдня та виявляти вигідні РФ наративи.