Туреччина веде переговори з ХАМАСом щодо заручників, але «наразі нічого конкретного»

Джерело: Reuters

Туреччина веде переговори з палестинським бойовим угрупованням ХАМАС стосовно звільнення заручників, яких захопили в Ізраїлі та вивезли до Сектору Гази, водночас нині немає “нічого конкретного” щодо результатів цих перемовин, повідомив міністр закордонних справ Хакан Фідан.

Фідан заявив, що Анкара обговорює звільнення іноземців, цивільних осіб та дітей, утримуваних ХАМАСом, і додав, що “багато країн” попросили допомоги Туреччини у визволенні своїх громадян.

Переговори щодо обміну полоненими тривають… Але в розпал перших днів не вдалося створити умов для цього, – пояснив глава МЗС.

У 2011 році Ізраїль обміняв сотні палестинських ув’язнених, щоб домогтися звільнення одного ізраїльського солдата Гілада Шаліта. У той час деякі ізраїльтяни розкритикували угоду як надто односторонню.

Офіційні особи зазначають, що наразі ХАМАС утримує близько 200 заручників у Газі.

Фідан додав, що інші країни, зокрема Катар, також ведуть переговори з лідерами ХАМАСу.

Туреччина, котра підтримувала палестинців у минулому, запропонувала виступити посередником у конфлікті та надіслала гуманітарну допомогу в Газу.

Також Анкара працює над налагодженням давніх напружених відносин з Ізраїлем. На відміну від Сполучених Штатів і Європейського Союзу, Туреччина не розглядає ХАМАС як терористичне угруповання.

Країна, яка спочатку засуджувала загибель цивільних осіб і закликала до стриманості, посилила свою риторику проти Ізраїлю, заявивши, що відповідь Ізраїлю в Секторі Гази є “різаниною” та порушенням прав людини й міжнародного права.

Російська служба “Радіо Свобода” з 15 квітня зупинила мовлення в середньохвильовому діапазоні 1386 кГц. У медіа не уточнили тривалість зупинення трансляції.

Європейський Союз попередив президента Сербії Александара Вучича, що його участь у параді 9 травня в Москві може поставити хрест на євроінтеграційних прагненнях країни.

15 квітня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому проєкт закону “Про внесення зміни до частини першої статті 16 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” щодо проведення перевірок з питань вчинення мобінгу (цькування)”.

Попри заявлену мету скоротити торговельний дефіцит США, президент Дональд Трамп фактично знищує одну з найбільш конкурентоспроможних експортних галузей країни — вищу освіту.

15 квітня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу проект закону щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури.