Туреччина веде переговори з ХАМАСом щодо заручників, але «наразі нічого конкретного»

Джерело: Reuters

Туреччина веде переговори з палестинським бойовим угрупованням ХАМАС стосовно звільнення заручників, яких захопили в Ізраїлі та вивезли до Сектору Гази, водночас нині немає “нічого конкретного” щодо результатів цих перемовин, повідомив міністр закордонних справ Хакан Фідан.

Фідан заявив, що Анкара обговорює звільнення іноземців, цивільних осіб та дітей, утримуваних ХАМАСом, і додав, що “багато країн” попросили допомоги Туреччини у визволенні своїх громадян.

Переговори щодо обміну полоненими тривають… Але в розпал перших днів не вдалося створити умов для цього, – пояснив глава МЗС.

У 2011 році Ізраїль обміняв сотні палестинських ув’язнених, щоб домогтися звільнення одного ізраїльського солдата Гілада Шаліта. У той час деякі ізраїльтяни розкритикували угоду як надто односторонню.

Офіційні особи зазначають, що наразі ХАМАС утримує близько 200 заручників у Газі.

Фідан додав, що інші країни, зокрема Катар, також ведуть переговори з лідерами ХАМАСу.

Туреччина, котра підтримувала палестинців у минулому, запропонувала виступити посередником у конфлікті та надіслала гуманітарну допомогу в Газу.

Також Анкара працює над налагодженням давніх напружених відносин з Ізраїлем. На відміну від Сполучених Штатів і Європейського Союзу, Туреччина не розглядає ХАМАС як терористичне угруповання.

Країна, яка спочатку засуджувала загибель цивільних осіб і закликала до стриманості, посилила свою риторику проти Ізраїлю, заявивши, що відповідь Ізраїлю в Секторі Гази є “різаниною” та порушенням прав людини й міжнародного права.

Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.

Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.