Туреччина веде переговори з ХАМАСом щодо заручників, але «наразі нічого конкретного»
Джерело: Reuters
Туреччина веде переговори з палестинським бойовим угрупованням ХАМАС стосовно звільнення заручників, яких захопили в Ізраїлі та вивезли до Сектору Гази, водночас нині немає “нічого конкретного” щодо результатів цих перемовин, повідомив міністр закордонних справ Хакан Фідан.
Фідан заявив, що Анкара обговорює звільнення іноземців, цивільних осіб та дітей, утримуваних ХАМАСом, і додав, що “багато країн” попросили допомоги Туреччини у визволенні своїх громадян.
Переговори щодо обміну полоненими тривають… Але в розпал перших днів не вдалося створити умов для цього, – пояснив глава МЗС.
У 2011 році Ізраїль обміняв сотні палестинських ув’язнених, щоб домогтися звільнення одного ізраїльського солдата Гілада Шаліта. У той час деякі ізраїльтяни розкритикували угоду як надто односторонню.
Офіційні особи зазначають, що наразі ХАМАС утримує близько 200 заручників у Газі.
Фідан додав, що інші країни, зокрема Катар, також ведуть переговори з лідерами ХАМАСу.
Туреччина, котра підтримувала палестинців у минулому, запропонувала виступити посередником у конфлікті та надіслала гуманітарну допомогу в Газу.
Також Анкара працює над налагодженням давніх напружених відносин з Ізраїлем. На відміну від Сполучених Штатів і Європейського Союзу, Туреччина не розглядає ХАМАС як терористичне угруповання.
Країна, яка спочатку засуджувала загибель цивільних осіб і закликала до стриманості, посилила свою риторику проти Ізраїлю, заявивши, що відповідь Ізраїлю в Секторі Гази є “різаниною” та порушенням прав людини й міжнародного права.
- Бойовики угруповання ХАМАС використовували зброю з Північної Кореї для нападу на Ізраїль.
- Палестинське угруповання ХАМАС опублікувало перше відео із заручницею, яку вони захопили під час атаки на Ізраїль.
- 16 жовтня кардинал П’єрбаттіста Піццабалла, патріарх Єрусалима, заявив, що готовий обміняти себе на ізраїльських дітей, яких взяли у заручники бойовики ХАМАСу та нині утримують у секторі Гази.
- Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган веде переговори з бойовиками палестинського ісламістського руху ХАМАС про звільнення ізраїльських заручників.
До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.
У Кропивницькому притулок для бездомних тварин “Щасливий пес” звернувся по допомогу через стихійне лихе, яке спричинило значні пошкодження на території та травмування тварин.
4 листопада глава Міноборони Рустем Умєров спільно з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом підписали документ щодо співпраці у сфері оборонної промисловості, спрямований на посилення наших захисників на полі бою.
Іран планує завдати “комплексного” удару по Ізраїлю, під час якого будуть задіяні не лише ракети та дрони, а й регулярна армія, поінформували обізнані джерела.
4 листопада Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall добудовує вже другий завод в Україні.