Туреччина випробувала у Чорному морі ракету, здатну дістати до Криму
Джерело: DHA
Туреччина провела третє випробування балістичної ракети Tayfun на узбережжі Чорного моря. Тест відбувся успішно. Ракеті вдалося подолати 500 км і вразити малорозмірну мішень в морській акваторії.
Президент Агентства оборонної промисловості країни Халук Гергюн зауважив, що випробування підтвердило експлуатаційні характеристики Tayfun. Попередні випробування відбулися там же у жовтні 2022 та травні 2023 року.
Tayfun створювався на базі тактичної балістичної ракети Bora. Розробкою займається турецька державна оборонна компанія Roketsan. У вересні минулого року вона розкрила характеристики Tayfun, згідно з якими мінімальна дальність пуску становить 280 км. Цього достатньо, щоб досягти берегів Криму: від Туреччини до півострова близько 270 км через море.
Разом з тим, нині Roketsan працює над модифікацією ракети, щоб досягти максимальної дальності польоту у 1000 км.
Vatanımızın güçlü, hızlı ve hırçın #TAYFUN’u!🌪️🚀
Yerli ve milli füzemiz TAYFUN, uzun menzilli test atışında hedefini tam isabetle vurdu.🎯@SavunmaSanayii #YarınİçinYüksel#Roketsan pic.twitter.com/Zg75zVYT9c
— ROKETSAN (@roketsan) February 3, 2025
Додамо, нещодавно Туреччина провела масштабні військові навчання Mavi Vatan-2025 за участю 20 тисяч особового складу та великої кількості військової техніки.
Довідка. Tayfun має довжину 6500 м та вагу 2300 кг. Оснащена новітньою системою наведення, що забезпечує високу точність, вона може вражати цілі навіть за умов перешкод, створених засобами радіоелектронної боротьби, або збоїв у роботі GPS. Також ракета здатна розвивати гіперзвукову швидкість, що дозволяє їй ухилятися від складних засобів протиповітряної оборони. Снаряд поставили на серійне виробництво після другого успішного випробування у середині 2023 року.
- Туреччина отримала контракт на будівництво двох суден матеріально-технічного забезпечення для ВМС Португалії. Це перший випадок, коли турецька оборонна промисловість експортує військові кораблі до країни-члена ЄС і НАТО.
- Новообраний президент США Дональд Трамп заявив, що Туреччина відіграватиме ключову роль у майбутньому Сирії після падіння режиму Башара Асада.
- 10 грудня 2024 року президент Володимир Зеленський повідомив, що нині в Україні тривають випробування нової ракети українського виробництва “Рута”.
5 лютого президент США Дональд Трамп підписав раніше анонсований указ про заборону трансгендерним спортсменам брати участь у спортивних змаганнях серед дівчат і жінок.
Індія та Туреччина, котрі є найбільшими імпортерами російського вугілля після Китаю, різко скоротили його закупівлі у 2024 році. Згідно з інформацією Центру цінових індексів, постачання в Індію знизились на 37% порівняно з попереднім роком і становили 25 млн тонн, тоді як експорт до Туреччини зменшився ще більше — на 39%, до 14 млн тонн.
5 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони, запровадивши санкції проти капітанів танкерів російського тіньового флоту.
Туреччина провела третє випробування балістичної ракети Tayfun на узбережжі Чорного моря. Тест відбувся успішно. Ракеті вдалося подолати 500 км і вразити малорозмірну мішень в морській акваторії.
Російські війська пізно ввечері 5 лютого здійснили обстріл Харкова. За попередніми даними, ворог вдарив безпілотником по ринку у Київському районі міста.