Туркменістан критикує Росію за коментарі щодо «газового союзу»

Джерело: Reuters

В суботу, 12 серпня, Туркменістан застеріг Росію від спроб розширити свій вплив на ланцюг постачання природного газу в Середню Азію та Китай після того, як Росія заявила, що більше країн можуть приєднатися до її “газового союзу” з Казахстаном і Узбекистаном.

Туркменістан, Узбекистан і Казахстан транспортують газ до Китаю через трубопровід, що проходить через ці три країни.

Росія, яка намагається відкрити нові азійські ринки для свого газу після західних санкцій, минулого року заявила, що створює газовий союз із Казахстаном і Узбекистаном, який спростить транспортування та експорт газу до них і третіх сторін.

Міністерство закордонних справ Росії цього тижня заявило, що газовий союз може бути розширений, оскільки інші країни зацікавлені у приєднанні до нього, проте не назвали жодну країну.

Міністерство закордонних справ Туркменістану заявило, що хоча коментарі Росії були “розпливчастими”, країна хоче зрозуміти, чому з ними не консультувалися щодо потенційного додавання нових постачальників до китайського трубопроводу.

“Туркменська сторона вважає такий підхід незрозумілим і неприйнятним й наша країна вважає його таким, що суперечить міжнародному праву і усталеній практиці в газовій сфері”, – йдеться в заяві.

Росія була головним покупцем туркменського газу до будівництва китайського газопроводу, але зараз її частка в туркменському експорті невелика і реверсування газопроводу між Росією та Середньою Азією поклало б край таким поставкам.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.