Туркменістан критикує Росію за коментарі щодо «газового союзу»

Джерело: Reuters

В суботу, 12 серпня, Туркменістан застеріг Росію від спроб розширити свій вплив на ланцюг постачання природного газу в Середню Азію та Китай після того, як Росія заявила, що більше країн можуть приєднатися до її “газового союзу” з Казахстаном і Узбекистаном.

Туркменістан, Узбекистан і Казахстан транспортують газ до Китаю через трубопровід, що проходить через ці три країни.

Росія, яка намагається відкрити нові азійські ринки для свого газу після західних санкцій, минулого року заявила, що створює газовий союз із Казахстаном і Узбекистаном, який спростить транспортування та експорт газу до них і третіх сторін.

Міністерство закордонних справ Росії цього тижня заявило, що газовий союз може бути розширений, оскільки інші країни зацікавлені у приєднанні до нього, проте не назвали жодну країну.

Міністерство закордонних справ Туркменістану заявило, що хоча коментарі Росії були “розпливчастими”, країна хоче зрозуміти, чому з ними не консультувалися щодо потенційного додавання нових постачальників до китайського трубопроводу.

“Туркменська сторона вважає такий підхід незрозумілим і неприйнятним й наша країна вважає його таким, що суперечить міжнародному праву і усталеній практиці в газовій сфері”, – йдеться в заяві.

Росія була головним покупцем туркменського газу до будівництва китайського газопроводу, але зараз її частка в туркменському експорті невелика і реверсування газопроводу між Росією та Середньою Азією поклало б край таким поставкам.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.