Туркменістан критикує Росію за коментарі щодо «газового союзу»
Джерело: Reuters
В суботу, 12 серпня, Туркменістан застеріг Росію від спроб розширити свій вплив на ланцюг постачання природного газу в Середню Азію та Китай після того, як Росія заявила, що більше країн можуть приєднатися до її “газового союзу” з Казахстаном і Узбекистаном.
Туркменістан, Узбекистан і Казахстан транспортують газ до Китаю через трубопровід, що проходить через ці три країни.
Росія, яка намагається відкрити нові азійські ринки для свого газу після західних санкцій, минулого року заявила, що створює газовий союз із Казахстаном і Узбекистаном, який спростить транспортування та експорт газу до них і третіх сторін.
Міністерство закордонних справ Росії цього тижня заявило, що газовий союз може бути розширений, оскільки інші країни зацікавлені у приєднанні до нього, проте не назвали жодну країну.
Міністерство закордонних справ Туркменістану заявило, що хоча коментарі Росії були “розпливчастими”, країна хоче зрозуміти, чому з ними не консультувалися щодо потенційного додавання нових постачальників до китайського трубопроводу.
“Туркменська сторона вважає такий підхід незрозумілим і неприйнятним й наша країна вважає його таким, що суперечить міжнародному праву і усталеній практиці в газовій сфері”, – йдеться в заяві.
Росія була головним покупцем туркменського газу до будівництва китайського газопроводу, але зараз її частка в туркменському експорті невелика і реверсування газопроводу між Росією та Середньою Азією поклало б край таким поставкам.
- У середу, 2 серпня, флагманська авіакомпанія Туркменістану зупинила польоти до Москви через міркування щодо безпеки після атак безпілотників на російську столицю.
- В Європейському Союзі мають намір зробити чинні антикризові заходи зі спільних закупівель газу довгостроковим рішенням. Ідею розглядають після відмови від російського імпорту.
- Австрійська група енергокомпаній ОMV мінімум до 2040 року продовжить купувати російський газ через підписаний контракт із держкомпанією РФ “Газпром”.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.