Туск заявив, що Польща може заборонити імпорт російської сільськогосподарської продукції

Джерело: Reuters

Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з Росії, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск 29 лютого під час візиту до Варшави свого колеги з Латвії, котра вже запровадила таку заборону.

Як і більша частина Європи, минулими тижнями Польщу охопили протести фермерів, що виступали проти екологічних норм Європейського Союзу та, як вони кажуть, нечесної конкуренції з боку України, оскільки блок відмовився від мит ​​на імпорт у 2022 році.

Однак прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що сільськогосподарська продукція з Росії та Білорусі також спричиняє спотворення ринку.

Латвія вирішила ввести ембарго на імпорт (сільськогосподарської) продукції з Росії, — заявив Дональд Туск на пресконференції. — Ми розберемо справу Латвії, і я не виключаю, що Польща виступить з відповідною ініціативою.

Туск додав, що Європейському Союзу необхідно “серйозно зосередитися на кращому регулюванні, коли мовиться про імпорт зернових та харчових продуктів”.

Згодом Туск має зустрітися з представниками фермерів та обговорити вимоги.

Зауважимо, раніше Латвія законодавчо заборонила ввезення зерна з РФ, а також вимагає на загальноєвропейському рівні заборонити імпорт з РФ, повідомив міністр сільського господарства Латвії Армандс Краузе.

Подружжя агентів ФСБ, яке скоригувало ракети РФ на лікарню в Херсоні, засудили до 15 років ув’язнення.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив у четвер, 25 квітня, що ризик військових інцидентів на білорусько-українському кордоні досить високий.

У Миколаєві сталася трагедія під час завантаження боєприпасів, внаслідок якої загинули двоє військовослужбовців Збройних Сил України, ще двоє отримали поранення. Державне бюро розслідувань (ДБР) розпочало кримінальне провадження за фактом інциденту, що стався 24 квітня 2024 року.

Президент України Володимир Зеленський в середу, 24 квітня, зустрівся з канцлером казначейства Сполученого Королівства Великої Британії й Північної Ірландії Джеремі Гантом, який перебуває з візитом у Києві.

На трасі поблизу села Осокорівка Херсонської області російські війська скинули з безпілотника вибуховий предмет на вантажівку.