Twitter подала позов проти організації, яка бореться з ненавистю та дезінформацією

Джерело: The New York Times.

Соціальна мережа X, більше відома як Twitter, подала позов проти некомерційної організації “Центр протидії цифровій ненависті” (CCDH). Компанія Ілона Маска звинувачує установу, яка бореться з ненавистю та дезінформацією, у тому, що вона подає невиправдані заяви й спонукає рекламодавців зупинити інвестиції в платформу.

Організація позиціює себе як та, що захищає права людини та громадянські свободи в інтернеті. У CCDH заявляють, що компанії підривають основні права людини та громадянські свободи. Зокрема вони поширюють ненависть та дезінформацію, але ухиляються від звинувачень і відкидають відповідальність.

“CCDH вважає їх (соцмережі – ред.) підзвітними та відповідальними за їхній бізнес-вибір, висвітлюючи їхні невдачі, навчаючи громадськість і захищаючи зміни для захисту наших спільнот”, – зазначає організація.

20 липня X Corp. надіслала листа організації. У ньому вона звинуватила її в “низці тривожних і безпідставних заяв, які, видається, розраховані на те, щоб завдати шкоди Twitter загалом і його цифровому рекламному бізнесу зокрема”. Відтак міститься погроза подати до суду.

У червневому звіті CCDH йшлося, що Twitter не вжив заходів проти 99% облікових записів Twitter Blue, які поширювали мову ворожнечі. У листі X Corp. назвали дослідження “хибним, оманливим або і тим, і іншим”, додавши, що використано неналежну методологію.

Засновник і гендиректор CCDH Імран Ахмед вважає юридичний крок Маска свідченням того, що він “не зупиниться ні перед чим, щоб змусити замовкнути будь-кого, хто критикує його за його власні рішення та дії”.

“Люди не хочуть бачити або асоціюватися з ненавистю, антисемітизмом і небезпечним контентом, який ми всі бачимо, що поширюється на X. Маск намагається “застрелити месенджера”, який висвітлює токсичний вміст на його платформі, а не боротися з токсичним середовищем, яке він створив. CCDH не має наміру припиняти наші незалежні дослідження – Маск не змусить нас мовчати”, – заявив Імран Ахмед.

В мобільному застосунку для військовозобов’язаних “Резерв+” запустили функцію оплати штрафів за порушення правил військового обліку.

У Кремлі повідомили, що у Росії діє “військова цензура” та виключили повернення вільних ЗМІ.

Чинному народному депутату України, який з листопада 2024 року перебуває під вартою за державну зраду, оголосили нову підозру. Правоохоронці не вказують прізвища фігуранта, але з матеріалів справи зрозуміло, що мова йде про Євгена Шевченка.

У Словаччині скасували фестиваль, на якому повинен був виступати американський репер Ye (Каньє Вест).

Президент США Дональд Трамп заявив, що наступного місяця США запровадять 35%-ві тарифи на імпорт з Канади і планують запровадити загальні тарифи в розмірі 15% або 20% для більшості інших торгівельних партнерів.