Тип бактерій ротової порожнини «розчиняє» деякі види раку — дослідження

Джерело: The Guardian

Вчені виявили, що звичайний тип бактерій у ротовій порожнині може призвести до “розчинення” деяких видів раку.

Дослідники з Гая та Королівського коледжу Лондона заявили, що вони були здивовані, виявивши, що фузобактерії — тип бактерій, які зазвичай зустрічаються в ротовій порожнині — мають здатність вбивати певні види раку.

Згідно з дослідженням, люди з раком голови та шиї, у яких була виявлена ​​ця бактерія, мають набагато кращі результати.

Зараз дослідники вивчають точні біологічні механізми зв’язку після перших висновків.

Доктор Мігель Рейс Феррейра, старший автор дослідження, сказав: 

“Це дослідження свідчить, що ці бактерії відіграють складнішу роль, ніж було відомо раніше, у зв’язку з раком – вони по суті розчиняють ракові клітини голови та шиї”.

Вчені використовували моделювання, щоб допомогти визначити, які бактерії можуть представляти інтерес для подальшого дослідження. Потім вони вивчили вплив бактерій на ракові клітини в лабораторії, а також провели аналіз даних про 155 пацієнтів з раком голови та шиї.

Дослідники виявили, що кількість життєздатних ракових клітин у ракових клітинах голови та шиї після інфікування фузобактеріями зменшилася на 70-99%.

Вчені сподіваються, що це відкриття може допомогти в лікуванні пацієнтів з раком голови та шиї, включаючи рак ротової порожнини, горла, носа та пазух.

Воюючи на боці України, загинув 21-річний угорський доброволець Ашер Беньямін, повідомили журналістам неофіційні українські та угорські джерела, а також батько бійця. 

12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.

За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.

Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.

Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.