Тисячі ЛГБТК-пар у Таїланді офіційно зареєстрували свої стосунки
Джерело: Bloomberg
У Таїланді, після легалізації одностатевих шлюбів, тисячі ЛГБТК-пар офіційно зареєстрували свої стосунки. Таким чином, Таїланд став першою країною Південно-Східної Азії, яка ухвалила закон про одностатеві шлюби.
Таїланд став частиною тридцяти країн, які забезпечують рівні права на шлюб.
Нещодавно ухвалений закон визнає реєстрацію шлюбу для одностатевих пар, що досягли віку 18 років, а також гарантує їм право на податкові пільги, успадкування майна один одного, спільне усиновлення дітей та надання згоди на медичне лікування. Закон змінює визначення шлюбу з “чоловіка і жінки” на союз “двох осіб”, а терміни “чоловік і дружина” замінюються на “подружжя”.
Легалізація одностатевих шлюбів має потенціал також для економічних переваг. Як одна з перших країн Азії, яка прийняла рівні права на шлюб, після Тайваню та Непалу, Таїланд може отримати значний імпульс для розвитку своєї туристичної галузі, що складає близько 12% від загального обсягу економіки країни, яка становить 500 мільярдів доларів.
Згідно з даними консалтингової компанії LGBT Capital, у 2022 році ЛГБТК-подорожі до Таїланду принесли країні близько 1,5 мільярда доларів доходу, поступаючись лише таким країнам, як США, Франція, Велика Британія та Італія.
Згідно з дослідженням туристичної платформи Agoda, зміна закону може залучити додаткові 4 мільйони туристів щороку, що принесе 2 мільярди доларів доходу протягом наступних двох років. Це також може перетворити багато тайських міст на популярні весільні дестинації, сприяючи розвитку готельного бізнесу та харчування.
За даними Національної ради економічного і соціального розвитку, близько 4,4 мільйона дорослих у Таїланді ідентифікують себе як ЛГБТК. Якщо їх одруження буде таким же поширеним, як у гетеросексуальних пар, це може принести 1,7 мільярда бат (49 мільйонів доларів США) економічної вигоди.
- 23 січня у Таїланді почали реєструвати перші одностатеві шлюби.
- Парламент Греції підтримав законопроєкт про легалізацію одностатевих цивільних шлюбів, попри опір церкви. Таким чином, Греція стала першою православною країною, яка підтримала такий крок.
Служба безпеки Швеції проводить попереднє розслідування для з’ясування обставин пошкодження кабелю, котрий пролягає між Швецією та Латвією в Балтійському морі. Наразі злочин кваліфікували як диверсію.
Європейський Союз має намір незабаром припинити санкції проти Сирії, пов’язані з енергетикою і транспортом, однак, ще не домовився про те, чи послаблювати обмеження на фінансові операції.
У Центрі нацспротиву заявили, що Кремль намагається закріпити контроль над тимчасово окупованими територіями, попри спротив місцевого населення.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус застеріг від припинення військової допомоги Україні для протистояння повномасштабного російського вторгнення.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 26 січня. З початку доби відбулося 153 бойових зіткнення, майже половина з яких — на Покровському напрямку.