У 12 медзакладах України лікуватимуть безпліддя державним коштом

Джерело: МОЗ України

12 медичних закладів України лікуватимуть безпліддя за державні кошти.

У МОЗ наголосили, що лікування безпліддя – це один з пріоритетних напрямків Програми медичних гарантій (ПМГ), на який у 2024 році виділили понад 1,87 млрд гривень. На ці кошти планують провести 30 тисяч циклів лікування безпліддя.

“З урахуванням того, що середні показники успіху становлять близько 30%, можна очікувати на народження 10 тисяч нових українців” , – зауважили у відомстві.

У Міністерстві також нагадали, що народжуваність в Україні падає щороку і ще більше ситуація погіршилась з початком повномасштабної війни.

Очільник МОЗ Віктор Ляшко повідомив, що лікувати безпліддя будуть за допомогою допоміжних репродуктивних технологій. Відповідний пакет послуг включений до Програми медичних гарантій, а отже, їх можна отримати безоплатно у медичних закладах, що мають контракт з Нацслужбою здоров’я.

“За один цикл штучного запліднення держава платитиме понад 60 тисяч гривень. Такий тариф – абсолютно ринковий та дозволяє залучати і державні, і приватні медичні заклади.

На цей час законтрактовано 12 медзакладів. Попри війну ми працюємо над тим, щоб сучасні якісні медичні послуги ставали доступніші для українських пацієнтів”, – зауважив міністр.

Медзаклади, де безплатно лікуватимуть безпліддя:

  • Київська область та м. Київ: ТОВ “НАДІЯ”, ТОВ “ГАРМОНІЯ КРАСИ”, ТОВ “Медичний центр “ДОБРОБУТ-ПОЛІКЛІНІКА””, ТОВ “МІРУМ”, ТОВ “Родинне джерело” та ТОВ “НЕОМЕД 2007”.
  • Дніпропетровська область: ТОВ “ЕКОДНІПРО” та ТОВ “СКАЙ-ВІННЕР”.
  • Львівська область: ТОВ “Клініка професора С. Хміля”.
  • Одеська область: ТОВ “Клініка репродуктивної медицини “НАДІЯ ОДЕСА””.
  • Чернівецька область: колективний заклад охорони здоров’я “Медичний центр лікування безпліддя”.
  • Рівненська область: комунальний медзаклад “Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр ім. Віктора Поліщука” Рівненської обласної ради.

Безплатне лікування безпліддя надається за умови встановлення діагнозу “Жіноче безпліддя” або “Чоловіче безпліддя”. Вік пацієнтки на момент початку циклу має бути не більше ніж 40 років.

Спершу жінка має звернутися до акушера-гінеколога в спеціалізованому закладі, який має договір із НСЗУ на пакет “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”. Направлення для цього не потрібне.

Лікар акушер-гінеколог проведе обстеження, визначить показання до проведення ЕКО, а за необхідності скерує на консультацію до суміжних спеціалістів (терапевт, кардіолог, невропатолог, ендокринолог та ін.).

На цьому етапі може знадобитися стаціонарне лікування або дообстеження. У такому випадку пацієнтку можуть направити до медзакладу, де надають безоплатні послуги.

Після дообстеження лікар акушер-гінеколог скеровує пацієнтку до мультидисциплінарного консиліуму або у спеціалізованому багатопрофільному закладі, або у перинатальному центрі, або у закладі, який надає послугу ДРТ. Консиліум лікарів приймає рішення про наявність підстав для отримання послуги з лікування безпліддя та відсутність протипоказань.

Місце отримання послуги пацієнтка має право обрати самостійно із переліку закладів, які уклали договір із НСЗУ про медичне обслуговування за відповідним пакетом медичних послуг.

В зоопарку у Балтіморі (штат Меріленд, США) помер африканський пінгвін, який допоміг врятувати свій вид від вимирання, залишивши після себе понад 200 нащадків, та проживши набагато довше, ніж очікувалося.

Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. 

Міністерство юстиції США повідомила, що в Канаді пакистанцю висунуто кримінальне звинувачення за нібито планування масового розстрілу євреїв у Нью-Йорку в річницю нападу ХАМАС в Ізраїлі 7 жовтня 2023 року.

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

В новому iPhone 16 від Apple використовуватимуть технологію нового покоління чіпів Arm, що стане останнім кроком у прагненні технологічного гіганта запровадити функції генеративного штучного інтелекту у своїх смартфонах.