У 19 країнах ЄС зросла кількість переселенців з України
Джерело: дані Євростату
Станом на кінець квітня 2024 року, майже 4,2 мільйона громадян країн, які не входять до Європейського Союзу та покинули Україну через війну, мали статус тимчасового захисту в країнах ЄС. Ця цифра трохи зменшилася порівняно з кінцем березня, коли таких було 4,21 мільйона.
Проте, за цими ж даними, кількість українських біженців зросла в 19 країнах. Найбільше зростання зафіксоване в Румунії (+3 275), Швеції (+1 855), Болгарії (+1 780) і Словаччині (+1 250).
З іншого боку, у шести країнах ЄС кількість осіб зі статусом тимчасового захисту скоротилася. Найбільше зменшення зафіксовано в Чехії (-18 970) та Нідерландах (-8 415).
На кінець квітня Польща та Чехія стали основними країнами ЄС, які прийняли українських біженців, з відповідними цифрами: 953,93 тисячі та 345,4 тисячі людей.
Дані про кількість українських біженців у Німеччині не надано Євростатом. Проте на кінець березня там перебувало найбільше українців зі статусом тимчасового захисту – 1,3 мільйона.
- Станом на березень українські переселенці дедалі частіше прямували до Німеччини, Чехії та Іспанії. Вже 4,3 млн громадян України отримали статус тимчасового захисту в ЄС, переважно у ФРН (1,2 млн), Польщі (951 тис.) та Чехії (381 тис.).
Британський банк HSBC припинив обробку всіх платежів з Росії та Білорусі для клієнтів персонального банківського обслуговування, повідомили в компанії у п’ятницю, 22 листопада.
Українські військові підтвердили використання ракет британського виробництва Storm Shadow по території Росії й високопоставлені військові джерела назвали удар “дуже успішним”.
Після того, як РФ атакувала Україну новітньою ракетою “Орєшнік”, в Росії почали продавати відповідний мерч з Путіним.
Джерело: Марина Гаркава, заступниця міського голови Черкас 22 листопада 2024 року померла Ірина Горенко, мати…
Президент України Володимир Зеленський прокоментував закриття посольств та інших структур 20 листопада через інформацію про можливу масовану атаку росіян по Україні.