У 19 країнах ЄС зросла кількість переселенців з України

Джерело: дані Євростату

Станом на кінець квітня 2024 року, майже 4,2 мільйона громадян країн, які не входять до Європейського Союзу та покинули Україну через війну, мали статус тимчасового захисту в країнах ЄС. Ця цифра трохи зменшилася порівняно з кінцем березня, коли таких було 4,21 мільйона.

Фото: Євростат

Проте, за цими ж даними, кількість українських біженців зросла в 19 країнах. Найбільше зростання зафіксоване в Румунії (+3 275), Швеції (+1 855), Болгарії (+1 780) і Словаччині (+1 250).

З іншого боку, у шести країнах ЄС кількість осіб зі статусом тимчасового захисту скоротилася. Найбільше зменшення  зафіксовано в Чехії (-18 970) та Нідерландах (-8 415).

На кінець квітня Польща та Чехія стали основними країнами ЄС, які прийняли українських біженців, з відповідними цифрами: 953,93 тисячі та 345,4 тисячі людей.

Дані про кількість українських біженців у Німеччині не надано Євростатом. Проте на кінець березня там перебувало найбільше українців зі статусом тимчасового захисту – 1,3 мільйона.

Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні завершили проєкт EU4UASchools: Build Back Better, спрямований на відновлення освітньої інфраструктури у постраждалих від війни регіонах. 

Рада Європейського союзу підготувала новий санкційний регламент, в якому Росію вперше офіційно звинуватять у застосуванні сльозогінного газу CS на фронті в Україні.

Попри низку атак дронів на Москву та посилені чутки про можливі удари по Червоній площі під час військового параду на 9 травня, українські посадовці відкидають ймовірність ударів.

У Сумах зросла кількість загиблих внаслідок російського ракетного удару по передмістю у вівторок. У лікарні померли хлопчик та чоловік. 

Європейська комісія запропонувала додати до 17-го пакету санкцій проти Росії понад 50 осіб та більш як 100 суден, пов’язаних із “тіньовим флотом” Москви, підтвердили дипломати ЄС.