У 19 країнах ЄС зросла кількість переселенців з України
Джерело: дані Євростату
Станом на кінець квітня 2024 року, майже 4,2 мільйона громадян країн, які не входять до Європейського Союзу та покинули Україну через війну, мали статус тимчасового захисту в країнах ЄС. Ця цифра трохи зменшилася порівняно з кінцем березня, коли таких було 4,21 мільйона.

Фото: Євростат
Проте, за цими ж даними, кількість українських біженців зросла в 19 країнах. Найбільше зростання зафіксоване в Румунії (+3 275), Швеції (+1 855), Болгарії (+1 780) і Словаччині (+1 250).
З іншого боку, у шести країнах ЄС кількість осіб зі статусом тимчасового захисту скоротилася. Найбільше зменшення зафіксовано в Чехії (-18 970) та Нідерландах (-8 415).
На кінець квітня Польща та Чехія стали основними країнами ЄС, які прийняли українських біженців, з відповідними цифрами: 953,93 тисячі та 345,4 тисячі людей.
Дані про кількість українських біженців у Німеччині не надано Євростатом. Проте на кінець березня там перебувало найбільше українців зі статусом тимчасового захисту – 1,3 мільйона.
- Станом на березень українські переселенці дедалі частіше прямували до Німеччини, Чехії та Іспанії. Вже 4,3 млн громадян України отримали статус тимчасового захисту в ЄС, переважно у ФРН (1,2 млн), Польщі (951 тис.) та Чехії (381 тис.).
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.