У 2023 році прибуток лісової галузі України зріс у понад два рази – до 3 млрд грн

Джерело: Міндовкілля

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець повідомив, що в результаті реформи прибуток лісової галузі у 2023 році зріс у понад два рази – до трьох мільярдів гривень.

“Наступна мета – перехід до лісництва, наближеного до природного. Переробка деревини в Україні має відбуватися за європейськими стандартами – з робочими місцями та податками в Україні”, – наголосив міністр.

За його словами, в Україні наразі ефективно працює низка цифрових продуктів. Серед яких: лісорубний квиток та сертифікат про походження деревини. Станом на сьогодні онлайн видано вже майже 5000 сертифікатів про походження деревини. Та понад 10 тисяч е-лісорубних квитків.

Очільник Міндовкілля наголосив, що “цифрові” запобіжники незаконним рубкам лісу та непрозорості ринку деревини фактично завершують реформу цифровізації лісової галузі.

Нагадаємо, 31 січня в Києві відбувся Міжнародний довкіллєвий форум “United for Nature. Agenda for Ukraine”. Серед учасників – міністр довкілля, водних та лісових ресурсів Румунії Мірча Фекет, міністерка довкілля Молдови Йорданка-Родіка Йорданов, ексміністерка навколишнього середовища Бразилії Ізабелла Тейшейра.

Учасники обговорили “довкіллєву складову” переговорного процесу щодо вступу України до ЄС; кліматичну політику України та джерела фінансування зеленого переходу; наступні кроки у реформуванні водного менеджменту та системи управління відходами, запуск реформи держекоконтролю; важливість початку національного діалогу щодо декарбонізації видобувної галузі; розвиток та збереження природно-заповідного фонду.

Війська РФ атакували енергооб’єкт ДТЕК в Одеській області.

У селищі Високий Харківського району 49-річний місцевий мешканець облаштував наркоплантацію та продавав печиво з психотропами.

Суд Сеула виніс вирок колишній першій леді Південної Кореї Кім Кон Хі. Її засудили до семи років позбавлення волі.

Міжнародна морська організація ООН призупинила свою операцію з супроводу суден через Ормузьку протоку після того, як один з кораблів повідомив про атаку.

Очільник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус повідомив про наслідки російських атак по регіону.