У 2023 році у фільмах жінок у головних ролях було менше, ніж у 2022 – дослідження
Джерело: The Hollywood Reporter
Результати нового дослідження, проведеного Annenberg Inclusion Initiative, засвідчили, що в 2023 році в сотні фільмів із найбільшими касовими зборами було менше дівчат і жінок у головних ролях. Зокрема цей показник впав до 30%, що на 14% менше, ніж у 2022 році.
Дослідження охопило 1700 фільмів із найбільшими касовими зборами з 2007 по 2023 роки. Загалом проаналізовано понад 75 тисяч ролей, щоб дослідити зображення статей, рас й етнічної приналежності, ЛГБТК+ ідентичності й персонажів з інвалідністю.
Згідно з результатами, лише 11% найкасовіших фільмів 2023 року були “гендерно збалансованими”, тобто в них дівчатам і жінкам належало 45–54,9% розмовних ролей. Також відзначено зниження рівня міжсекторальної інклюзії. У 2023 році темношкірі дівчата й жінки зіграли головні ролі лише в 14 фільмах, що менше, ніж у 2022 році (18), але більше, ніж у 2007 році.
Щодо залучення за кадром, у 2023 році серед режисерів лише 12,1% були жінками, а 87,9% – чоловіками. Дослідження також засвідчило, що з 2007 по 2023 рік лише 98 жінок зняли фільми, у порівнянні з 878 чоловіками.
Подібна ситуація спостерігається й серед сценаристів найкасовіших фільмів 2023 року. Серед 303 сценаристів 84,8% були чоловіками, тим часом як лише 15,2% – жінками. Зазначається, що ця ситуація не надто змінилася з роками, оскільки відсоток жінок-сценаристок у 2022 році становив 16,3%, лише трохи збільшившись з 11,2% у 2007 році.
“Якими б не були дані, 2023 рік не був “роком жінки”. Ми продовжуємо звітувати про ті самі тенденції для дівчат і жінок на екрані з року в рік. Якщо індустрія хоче вижити в нинішній ситуації, вона повинна проаналізувати свою нездатність працевлаштувати половину населення на екранах” , – заявила засновниця ініціативи Стейсі Л. Сміт.
Що стосується показу інвалідності на екрані, то лише 2,2% усіх персонажів, які розмовляють або названі, були зображені з інвалідністю, що відповідає показнику 2015 року (2,4%). У 42 фільмах узагалі не було персонажів з інвалідністю, а в 75 фільмах не було персонажів-жінок з інвалідністю.
Щодо представлення ЛГБТК+ на екрані, то загалом у 2023 році квір-персонажів також було менше, ніж у 2022 році. Минулого року в найпопулярніших фільмах було 60 ЛГБТК+ персонажів: 20 лесбійок, 31 гей, 8 бісексуалів і лише один представник іншої сексуальної орієнтації.
- Американська акторка та триразова номінантка на премію “Оскар” Сігурні Вівер отримала “Золотого лева” Венеційського кінофестивалю за видатні досягнення в кіномистецтві.
Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.
7 квітня президент Володимир Зеленський призначив Андрія Мельника Постійним представником України при Організації Обʼєднаних Націй.
Беверлі Ейкінс, мати віцепрезидента США JD Венса, відсвяткувала десять років тверезості на церемонії у Білому домі. У п’ятницю, в оточенні друзів і родини, вона отримала відзнаку на честь свого одужання.
Генеральний штаб ЗСУ не підтримав підготовлений Міністерством оборони законопроєкт про звільнення зі служби та ротацію бійців під час воєнного стану. Командування української армії виступило проти ініціативи, позаяк реалізація документа призвела б до одномоментної демобілізації значної кількості досвідчених військових.
Глава Європейського центрального банку Крістін Лагард закликала до революції у сфері платежів — задля скасування залежності Європи від американських і китайських платіжних систем, таких як Visa, Mastercard, PayPal та Alipay. Описуючи це як “марш до незалежності”, Лагард наголосила: “Європа повинна створити власну альтернативу, аби забезпечити фінансовий суверенітет”.