У 2023 році запит на психологічну допомогу збільшився майже вдвічі – МОЗ

Джерело: МОЗ України

Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко під час україно-німецької конференції з ментального здоровʼя, психосоціальної підтримки та реабілітації повідомив, що у 2023 році запит на психологічну допомогу збільшився майже вдвічі.

“Більш ніж 320 тисяч пацієнтів отримали психологічну допомогу на всіх рівнях у 2023 році. Загалом ми фіксуємо, що обсяг наданих послуг в цій сфері зріс вдвічі торік порівняно з попереднім роком”, – зазначив Віктор Ляшко.

За його словами, ментальне здоровʼя є одним із головних викликів сьогодення у всьому світі. На рівні з бідністю, кліматичними змінами та зростанням цін. Міністра зауважив, що про це свідчать результати дослідження серед 11 країн світу, презентовані під час Третього саміту перших леді та джентльменів.

Під час конференції учасники з української та німецької сторони обговорили розвиток системи надання реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоровʼя та побудову екосистеми охорони психічного здоровʼя, а також посилення співпраці в межах міжнародного медичного партнерства.

Міністр Віктор Ляшко підкреслив, що найперше завдання, яке Міністерство охорони здоровʼя ставило перед собою у сфері підтримки ментального здоровʼя, — це наближення послуги з психологічної допомоги до пацієнта. Для цього в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативи першої леді Олени Зеленської почалося масштабування навчання сімейних лікарів та педіатрів за програмою mhGAP (mental health gap action program – Програма дій із подолання прогалин у сфері психічного здоров’я).

Нині пацієнти мають змогу безоплатно отримати послуги з психологічної підтримки у більш ніж 860 медзакладах “первинки”. Такою можливістю вже скористалося близько 175 тисяч українців, що становить 36% від загальної кількості звернень з приводу проблем у сфері ментального здоровʼя.

Наступний етап — налаштування системи перенаправлення до профільних фахівців, створення центрів ментального здоров’я на базі кластерних лікарень та розбудова окремих центрів психологічної реабілітації. Важливими є також програми, спрямовані на захист та зміцнення психічного здоров’я самих медпрацівників, адже навантаження на них зросло в рази.

Триває процес розбудови системи надання реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоровʼя. Йдеться про понад 250 реабілітаційних відділень у кластерних та надкластерних лікарнях по всій країні та 6 спеціалізованих закладів національного рівня.

Міністр підкреслив, що минулого року основна увага була приділена питанням доступності безоплатної реабілітаційної допомоги, цього ж року міністерство активно працює над її якістю.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.