У 2024 році Росія планує виготовити 2,1 млн боєприпасів – ГУР

Джерело: Головне управління розвідки Міністерства оборони України

Представник української розвідки Вадим Скібіцький заявив, що у планах РФ на 2024 рік ― виготовити 2 мільйони 100 тисяч боєприпасів. Однак, за даними ГУР, без сторонньої допомоги з інших країн РФ не зможе цього зробити.

За його словами, держава-агресорка активно знімає зі зберігання важку техніку, артилерійські системи, приводить їх до нормального стану, щоб комплектувати цим озброєнням нові військові частини та з’єднання, які зараз створює РФ.

Зокрема, проводяться заходи щодо відновлення 104 повітряно-десантної дивізії РФ. Триває формування нових армій ― наприклад, 25-ї армії центрального військового округу РФ, яку вже залучено до бойових дій на території України, але проблема укомплектування озброєнням для них залишається.

“Ми намагаємось завдавати ураження саме критичним елементам оборонно-промислового комплексу РФ. Деякі виробництва свого роду є унікальними. Наприклад, якщо уразити об’єкт, де виготовляється певна складова частина, і ця складова може бути виготовлена тільки на цьому підприємстві, це дозволяє зменшити швидкість виробництва озброєння, або взагалі припинити його виготовлення”, – пояснив Вадим Скібіцький.

Він також зазначив, що українська розвідка має власну методику, згідно з якою визначає найбільш критичні об’єкти російського ВПК та виводить їх з ладу не лише ударами безпілотників, але й іншими методами, щоб пошкодити, відтермінувати та не допустити масового виробництва озброєнь на території РФ.

За словами представника української розвідки, за вересень значно зросла кількість застосування ударних БпЛА. Також в останні тижні зросла кількість використання ворогом так званих керованих авіаційних бомб.

Навесні та на початку літа росіяни щоденно використовували приблизно до 30 таких КАБів. Зараз цей показник становить уже більше ніж 70.

“Мета РФ ― знищення нашої енергетичної інфраструктури та інших критичних об’єктів, аби завдати нам більше шкоди, а, можливо, і дестабілізувати нашу внутрішню ситуацію в окремих регіонах, тому що однозначно це впливатиме на наше цивільне населення”, – пояснив Вадим Скібіцький.

Відтак додав, що воєнна розвідка України дуже пильно стежить за питаннями, пов’язаними з виробництвом будь-якого критичного й насамперед так званого “високоточного” озброєння РФ, БпЛА та інших видів озброєння.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.