У 2024 році Росія планує виготовити 2,1 млн боєприпасів – ГУР

Джерело: Головне управління розвідки Міністерства оборони України

Представник української розвідки Вадим Скібіцький заявив, що у планах РФ на 2024 рік ― виготовити 2 мільйони 100 тисяч боєприпасів. Однак, за даними ГУР, без сторонньої допомоги з інших країн РФ не зможе цього зробити.

За його словами, держава-агресорка активно знімає зі зберігання важку техніку, артилерійські системи, приводить їх до нормального стану, щоб комплектувати цим озброєнням нові військові частини та з’єднання, які зараз створює РФ.

Зокрема, проводяться заходи щодо відновлення 104 повітряно-десантної дивізії РФ. Триває формування нових армій ― наприклад, 25-ї армії центрального військового округу РФ, яку вже залучено до бойових дій на території України, але проблема укомплектування озброєнням для них залишається.

“Ми намагаємось завдавати ураження саме критичним елементам оборонно-промислового комплексу РФ. Деякі виробництва свого роду є унікальними. Наприклад, якщо уразити об’єкт, де виготовляється певна складова частина, і ця складова може бути виготовлена тільки на цьому підприємстві, це дозволяє зменшити швидкість виробництва озброєння, або взагалі припинити його виготовлення”, – пояснив Вадим Скібіцький.

Він також зазначив, що українська розвідка має власну методику, згідно з якою визначає найбільш критичні об’єкти російського ВПК та виводить їх з ладу не лише ударами безпілотників, але й іншими методами, щоб пошкодити, відтермінувати та не допустити масового виробництва озброєнь на території РФ.

За словами представника української розвідки, за вересень значно зросла кількість застосування ударних БпЛА. Також в останні тижні зросла кількість використання ворогом так званих керованих авіаційних бомб.

Навесні та на початку літа росіяни щоденно використовували приблизно до 30 таких КАБів. Зараз цей показник становить уже більше ніж 70.

“Мета РФ ― знищення нашої енергетичної інфраструктури та інших критичних об’єктів, аби завдати нам більше шкоди, а, можливо, і дестабілізувати нашу внутрішню ситуацію в окремих регіонах, тому що однозначно це впливатиме на наше цивільне населення”, – пояснив Вадим Скібіцький.

Відтак додав, що воєнна розвідка України дуже пильно стежить за питаннями, пов’язаними з виробництвом будь-якого критичного й насамперед так званого “високоточного” озброєння РФ, БпЛА та інших видів озброєння.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.