У 2024 році Україна розраховує отримати понад €11 млрд в межах програми Ukraine Facility

Джерело: Міністерство фінансів України

Міністр фінансів України Сергій Марченко повідомив, що цього року Україна розраховує отримати ще понад 11 мільярдів євро від ЄС в межах програми Ukraine Facility.

Під час робочого візиту до Черноббіо, Італія, міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся з комісаром Європейського Союзу з питань економіки Паоло Джентілоні.

Сторони обговорили співпрацю України з ЄС в межах фінансового інструменту Ukraine Facility та впровадження Україною реформ визначених у плані України у межах інструменту.

Сергій Марченко висловив вдячність європейським партнерам за всебічну та ритмічну допомогу Україні, а також довіру до нашої країни як до партнера.

Від лютого 2022 року Європейський Союз надав Україні понад 30 млрд євро прямої бюджетної підтримки.

Нагадаємо, що у березні 2024 року Україна отримала перший транш в межах перехідного фінансування Ukraine Facility обсягом 4,5 млрд євро. Наступний транш обсягом 1,5 млрд євро в межах перехідного фінансування Україна може отримати вже у квітні за результатами виконання реформ, та позитивної оцінки Європейської Комісії. Україна вже виконала три з п’яти індикаторів.

Також на найближчі три місяці Мінфін України має виконати три індикатори в сфері своєї відповідальності для залучення подальшої бюджетної підтримки:

  • схвалення плану цифровізації Державної митної служби України (виконано);
  • схвалення Бюджетної декларації на 2025-2027 роки;
  • схвалення плану заходів з реалізації Дорожньої карти реформування управління державними інвестиціями.

Виконання всіх індикаторів за програмою для першого етапу дозволить залучити бюджетну підтримку обсягом близько 4 млрд євро. Загалом, у 2024 році інструментом передбачено 16 млрд євро.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 липня. На даний час відбулося 125 бойових зіткнень.