Україна передала план для програми Ukraine Facility на розгляд Єврокомісії

Фото: Денис Шмигаль/Telegram

Джерело: Денис Шмигаль/Telegram

Сьогодні, 20 березня, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль передав затверджений урядом план для Ukraine Facility президентці Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн для подальшого розгляду.

План передбачає майже 70 напрямків реформ, зокрема, структурні реформи в державному секторі, низку економічних реформ, спрямованих на розвиток бізнес-клімату та підприємництва тощо.

 “Очікуємо, що у квітні він буде схвалений комітетом країн-членів ЄС. Після цього новий інструмент фінансування остаточно набере чинності”, – підкреслив Денис Шмигаль.

Глава уряду нагадав, що Ukraine Facility передбачає допомогу обсягом 50 млрд євро на чотири роки. Це як бюджетна підтримка нашої держави, так і фінанси на здійснення реформ та стимулювання капіталовкладень в українську економіку.

За словами Дениса Шмигаля, цей інструмент “буде одним з якорів нашої міцності”.

Крім того, прем’єр-міністр подякував Європейській комісії за внесення на розгляд Європейської ради переговорної рамки щодо майбутнього членства України в ЄС: “Розраховуємо, що держави-члени її оперативно розглянуть та ухвалять”.

Денис Шмигаль наголосив, що Україна та Євросоюз як ніколи єдині в спільних цінностях, прагненнях та сподіваннях.

“Разом вистоїмо, разом переможемо, разом побудуємо краще майбутнє. Україна та Європа йдуть назустріч одна одній, щоб об’єднатися і бути разом назавжди”, – зазначив глава уряду.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.