У 2024 році Україна зазнавати складніших кібератак з боку РФ – Держспецзв’язку

Джерело: Держспецзв’язку

Фахівець Урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA Назар Тимошик заявив, що наступного року Україна має бути готовою до більш складних кібератак з боку російського агресора, серед іншого – із застосуванням штучного інтелекту.

За його словами, противник активно залучає молодь і готує нове покоління мотивованих хакерів, які в майбутньому стануть суб’єктами кіберзлочинності.

“Ми очікуємо, що атаки російських хакерських груп будуть складнішими, тому українські кіберзахисники – як спеціальних органів, так і бізнесу – мають бути до цього готовими”, – розповів Назар Тимошик, який презентував висновки та спостереження щодо свіжих змін у російських розвідувальних кіберопераціях на конференції SANS CyberThreat 2023 у Лондоні.

Він зазначив, що рівень кіберзахищеності в Україні від 2022 року значно покращився, серед іншого – за рахунок технічної допомоги західних країн та обміну інформацією. Водночас українські компанії почали фаховіше реагувати на кіберризики.

Назар Тимошик розповів учасникам заходу про зміну моделей поведінки, цілей і можливостей російського уряду та підконтрольних йому груп хакерів, яка відбулася в першій половині 2023 року.

“Ми дуже вдячні нашим британським партнерам за запрошення та можливість взяти участь у конференції. Це незабутній досвід, який зміцнив нашу співпрацю та сприяв розвитку кібербезпеки в Україні та в усьому світі”, – зазначив Назар Тимошик.

Довідково. Конференцію CyberThreat 2023 проведено Інститутом передових технологій Escal (SANS) та Національним центром кібербезпеки Великої Британії. CyberThreat 2023 надає змогу фахівцям розвинути навички та краще розуміти, синтезувати та використовувати складні сценарії атак, здійснювати оперативну та стратегічну розвідку загроз і джерела збору даних противника.

Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні завершили проєкт EU4UASchools: Build Back Better, спрямований на відновлення освітньої інфраструктури у постраждалих від війни регіонах. 

Рада Європейського союзу підготувала новий санкційний регламент, в якому Росію вперше офіційно звинуватять у застосуванні сльозогінного газу CS на фронті в Україні.

Попри низку атак дронів на Москву та посилені чутки про можливі удари по Червоній площі під час військового параду на 9 травня, українські посадовці відкидають ймовірність ударів.

У Сумах зросла кількість загиблих внаслідок російського ракетного удару по передмістю у вівторок. У лікарні померли хлопчик та чоловік. 

Європейська комісія запропонувала додати до 17-го пакету санкцій проти Росії понад 50 осіб та більш як 100 суден, пов’язаних із “тіньовим флотом” Москви, підтвердили дипломати ЄС.