У 2024 році Україна зазнавати складніших кібератак з боку РФ – Держспецзв’язку
Джерело: Держспецзв’язку
Фахівець Урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA Назар Тимошик заявив, що наступного року Україна має бути готовою до більш складних кібератак з боку російського агресора, серед іншого – із застосуванням штучного інтелекту.
За його словами, противник активно залучає молодь і готує нове покоління мотивованих хакерів, які в майбутньому стануть суб’єктами кіберзлочинності.
“Ми очікуємо, що атаки російських хакерських груп будуть складнішими, тому українські кіберзахисники – як спеціальних органів, так і бізнесу – мають бути до цього готовими”, – розповів Назар Тимошик, який презентував висновки та спостереження щодо свіжих змін у російських розвідувальних кіберопераціях на конференції SANS CyberThreat 2023 у Лондоні.
Він зазначив, що рівень кіберзахищеності в Україні від 2022 року значно покращився, серед іншого – за рахунок технічної допомоги західних країн та обміну інформацією. Водночас українські компанії почали фаховіше реагувати на кіберризики.
Назар Тимошик розповів учасникам заходу про зміну моделей поведінки, цілей і можливостей російського уряду та підконтрольних йому груп хакерів, яка відбулася в першій половині 2023 року.
“Ми дуже вдячні нашим британським партнерам за запрошення та можливість взяти участь у конференції. Це незабутній досвід, який зміцнив нашу співпрацю та сприяв розвитку кібербезпеки в Україні та в усьому світі”, – зазначив Назар Тимошик.
Довідково. Конференцію CyberThreat 2023 проведено Інститутом передових технологій Escal (SANS) та Національним центром кібербезпеки Великої Британії. CyberThreat 2023 надає змогу фахівцям розвинути навички та краще розуміти, синтезувати та використовувати складні сценарії атак, здійснювати оперативну та стратегічну розвідку загроз і джерела збору даних противника.
- Російська Федерація використовує кібератаки для проведення інформаційних спецоперацій проти партнерів України, щоб підірвати підтримку нашої держави.
- Команда ЄС із реагування на надзвичайні ситуації в кіберпросторі попередила про плани російської хакерської групи “Fancy Bear”, яка націлилась на європейські уряди.
- Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО та Адміністрація Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України уклали Угоду про співпрацю з Агентством Європейського Союзу із мережевої та інформаційної безпеки, спрямовану на розбудову спроможностей, обмін найкращими практиками та підвищення рівня обізнаності у цій сфері.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 травня. З початку доби відбулося 197 бойових зіткнень.
28 травня Україна та Фінляндія започаткували міжнародну Коаліцію укриттів цивільного захисту на підтримку нашої держави. Відповідну заяву підписали в Києві глава українського уряду Денис Шмигаль з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо.
Росія спробує використати можливий прорив у прикордонних районах Сумської та Харківської областей не для захоплення міст, а як інструмент політичного тиску. Про це заявив підполковник Збройних сил України, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін.
Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що після зустрічі у Туреччині 16 травня міжнародна спільнота очікувала від Росії надання офіційного документа з викладенням бачення кроків щодо припинення вогню в Україні. Однак, за його словами, російська сторона навмисно затягувала цей процес.
Президент США Дональд Трамп заявив, що за два тижні стане зрозуміло, чи справді російський лідер Володимир Путін хоче покласти край війні проти України.