У Білому домі назвали причини відмови від фінансування «Голосу Америки»
Джерело: сайт Білого дому
У Білому домі пояснили рішення припинити фінансування “Голосу Америки” тим, що нібито мовник систематично порушував журналістські стандарти.
В адміністрації президента США опублікували перелік претензій до мовника, зазначивши, що платники податків “більше не будуть на гачку радикальної пропаганди”.
Також в Білому домі заявили, що мовник порушував журналістські стандарти і намагався уникати відповідальності.
Крім цього, стверджується, що кілька журналістів “Голосу Америки” публікували у своїх професійних акаунтах у соцмережі Х коментарі проти Трампа, попри політику неупередженості соціальних медіа.
Водночас у Білому домі заявили, що керівництво “Голосу Америки” наказало співробітникам не називати угруповання ХАМАС та його членів терористами, “за винятком випадків цитування заяв”; у жовтні 2020 року мовник писав про можливу роль Росії у скандалі із ноутбуком сина колишнього президента США Джо Байдена – Гантера Байдена, що адміністрація Трампа розглядає як “применшення правдивості” цієї історії; у березні 2019 року “Голос Америки” показав сюжет про трансгендерних мігрантів, які шукають притулку у США.
Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп підписав указ, спрямований на скорочення Агентства глобальних медіа США (USAGM) – материнської компанії “Голосу Америки”, Радіо Свобода та інших міжнародних мовників США, що фінансуються урядом.
Співробітників “Голосу Америки” відправили в адміністративну відпустку, мовлення призупинене.
- 15 березня Агентство США з глобальних медіа (USAGM) повідомило Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода про припинення федеральної грантової угоди, яка фінансувала діяльність організації по всьому світу.
На 71-му році життя помер американський режисер Джеймс Фолі, відомий за роботою над двома частинами кіносерії “П’ятдесят відтінків сірого” та низкою кліпів Мадонни.
З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.
Міністерство закордонних справ України висловило демарш державам, чиї лідери взяли участь у параді в Москві 9 травня.
Під час спільної пресконференції для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном у Нансі 9 травня, глава польського уряду Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді в Москві викликає сором.
Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.