У Білому домі повідомили, що Зеленський обговорює з Байденом надання Україні ATACMS

Джерело: заява радника президента США з Нацбезпеки Джейка Саллівана на Форумі безпеки в Аспені

У Білому домі повідомили, що президенти України та США – Володимир Зеленський і Джо Байден – обговорюють можливість надання ЗСУ далекобійних ракет ATACMS.

За словами Саллівана, президенти постійно обговорюють дане питання, проте поки що сказати, яким буде результат перемовин неможливо.

Він додав, що Сполучені Штати не бояться ризикувати, проте допомагають Україні тим озброєнням, яке відповідає стратегічній ситуації на фронті.

Салліван також наголосив, що за час повномасштабної російсько-української війни США надали одну з найбільших допомог Україні в галузі безпеки.

Щодо рішення по ATACMS, то його має ухвалити безпосередньо Джо Байден.

“Ми робимо щось, потім дивимося, як Росія на це відповідає чи не відповідає, робимо наступний крок, дивимося на відповідь чи не відповідь Росії, і це дуже чуйно організований процес… Протягом останніх 16 місяців ми не були статичними, ми змінювалися разом із тим, як змінювалася війна”, – пояснив радник Байдена.

За період із січня по листопад 2023 року громадяни РФ скупили у Грузії 5780 квартир.

4 грудня міністр оборони Рустем Умєров зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі.

Збройовий концерн Rheinmetall отримав масштабне замовлення на підтримку України артилерійськими боєприпасами. Дюссельдорфському технічному підприємству доручено постачити Києву артилерійські снаряди на суму близько 142 мільйонів євро.

У Центрі національного спротиву попередили, що росіяни намагаються взяти під контроль тимчасово захоплені території України, тож нині продовжують шукати членів українське підпілля.

Найнебезпечніший ядерний об’єкт Великої Британії, у Селлафілді, був зламаний кібергрупами, тісно пов’язаними з Росією та Китаєм. Розслідування показало, що це розкриття інформації та її потенційні наслідки постійно приховувалися старшим персоналом великого сховища ядерних відходів.