У Білому домі привітали рішення України про припинення транзиту російського газу
Джерело: Голос Америки
У Білому домі привітали рішення України припинити транзит російського газу до Європи.
З такою заявою під час брифінгу виступив радник Білого дому з питань комунікацій у сфері нацбезпеки Джон Кірбі. Він наголосив, що це – одна з найдорожчих та найбільших поразок Кремля.
“Вперше з 1991 року Україна більше не буде коридором для російського газу до Європи. Це рішення зменшить ключовий вектор шкідливого впливу Путіна в Європі, щоб допомогти усунути корумповані вкорінені інтереси (Кремля) і значно зменшить здатність Росії фінансувати її незаконну війну проти України”.
Він звернув увагу, що щорічно Україна прокачувала через свою ГТС понад 130 млрд кубометрів газу, а тепер – нуль кубометрів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Раду подали проєкт закону щодо заборони транзиту російської нафти
Кірбі додав, що це позбавить окупантів близько 6,5 млрд доларів щорічних доходів від продажу газу Європі, і нагадав, що росіяни також втратили доходи і через західні санкції та експортний контроль.
“Через що Росії неймовірно важко продовжувати фінансувати свою військову потугу”.
За словами Кірбі, Росія неодноразово вдавалась до енергетичного шантажу Європи, а США завжди намагались пом’якшити ризик енергетичного домінування Росії.
Повномасштабна російсько-українська війна, наголосив він, показала, наскільки вразливою є історична залежність Європи від російських енергоносіїв.
“ЄС, за потужної та інтенсивної участі США, відповів, посиливши зусилля з диверсифікації своїх енергетичних постачань. Ми повністю перекроїли енергетичну карту Європи. Підтримка Європи з боку Сполучених Штатів була критично важливою частиною цього переходу”.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що транзит російського газу через територію України в Європу нині впав до 0, і це – одна з найбільших поразок Кремля і його очільника Володимира Путіна.
Співачка Мадонна розповіла про свій конфлікт з Universal Studios через біографічний фільм про неї.
У Карпатах вдалося врятувати двох маленьких ведмежат, які залишилися без матері. Їх передали до Реабілітаційного центру бурого ведмедя Національного природного парку “Синевир”.
На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.
Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.
Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.