У Білорусі триває масштабна перевірка боєготовності армії – ЗМІ

Джерело: білоруські ЗМІ

У Білорусі триває масштабна перевірка боєготовності збройних сил, у межах якої мобілізовують військовозобов’язаних, а підприємства передають техніку у розпорядження армії. Військових, техніку та боєприпаси перевозять залізничними ешелонами.

З 18 лютого на станції Богатирьово під Мінськом формують залізничні ешелони, замовлені Міністерством оборони Білорусі. Зазначається, що протягом тижня вже підготували 48 пасажирських вагонів для перевезення військових, а також подали заявки на виділення вантажних вагонів для транспортування техніки, боєприпасів і спеціального обладнання.

За даними залізничників, пасажирські вагони розподіляються між стратегічно важливими військовими об’єктами. Зокрема, основні маршрути пролягають до:

  • Озерища (120-та окрема гвардійська механізована бригада РБ),
  • Борисова (72-й Об’єднаний навчальний центр ЗС Білорусі),
  • Заслонова (19-та окрема гвардійська механізована бригада РБ),
  • Лососно (6-та окрема гвардійська механізована бригада РБ),
  • Слоніма (11-та окрема гвардійська механізована бригада РБ).

Загалом у межах перевірки може бути задіяно до 16 військових ешелонів. Станом на 25 лютого більшість вагонів уже доправили до військових частин, а 11 повернулися назад у Богатирьово.

Масштабну перевірку боєготовності Міноборони Білорусі анонсувало ще на початку лютого. Там зазначили, що маневри охоплюватимуть навчання та тренування на полігонах і незнайомих місцевостях.

Також у межах перевірки планують випробувати взаємодію розвідувальних та ударних безпілотних авіакомплексів із сухопутними підрозділами. Очікується активне використання засобів радіоелектронної боротьби.

Паралельно з військовими навчаннями білоруська влада продовжує заявляти про зовнішні загрози. У січні секретар Ради безпеки Білорусі Олександр Вольфович бездоказово звинуватив Захід та опозицію у створенні “Білоруської визвольної армії”  нібито для “дестабілізації у країні”.

Представник Об’єднаного перехідного кабінету Білорусі Вадим Кабанчук назвав ці заяви пропагандистськими, спрямованими на виправдання репресій.

Зауважимо, нещодавно президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія планує у 2025 році підготувати 15 дивізій чисельністю 100-150 тисяч військових для посилення Білоруського напрямку.

Як раніше зазначив військовий аналітик Великої Британії Шон Белл для SkyNews, Путін переконує, що будь-яка атака на Білорусь буде розцінена як атака на Росію і викличе відповідну відповідь, тож, запевняє, що надає “гарантії безпеки”. Однак за цією риторикою РФ неухильно нарощує чисельність російських військових сил у РБ, акцентує військовий аналітик.

Путін не приховував свого бажання створити буферну зону між Росією та Заходом. Проникаючи в Білорусь з тисячами російських військових, Путін вдирається в Білорусь непомітно, упевнений аналітик.

Ще до початку повномасштабної війни проти України у Кремлі підготували план “повзучої анексії” Білорусі до 2030 року, нагадали у MT. До плану входили “гармонізація” російських та білоруських законів, “узгоджена зовнішня та оборонна політика”, а також “торгово-економічна співпраця” на основі інтересів Росії.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.