У Бразилії зафіксували найспекотнішу температуру в історії

Джерело: BBC News

У Бразилії зафіксували найспекотнішу температуру за всю історію – 44,8C.

Рекорд встановлено в неділю, 19 листопада, в місті Арасуаї, що в штаті Мінас-Жерайс на південному сході Бразилії.

Високі температури пояснюють феноменом Ель-Ніньо та зміною клімату. Синоптики зазначають, що цього тижня спека, швидше за все, зменшиться.

За даними Національного інституту метеорології (Inmet) найвища температура в Арасуаї в 44,8C побила попередній рекорд країни в 44,7C, зафіксований у 2005 році.

Через спеку по всій країні оголошено “червоний” рівень небезпеки. 

Високі температури призвели до того, що Тейлор Свіфт скасувала один зі своїх концертів у Ріо-де-Жанейро після того, як фанатка померла від спеки на її концерті.

Протягом доби російські армійці обстріляли 23 населені пункти у Запорізькій області, внаслідок чого є руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.

Станом на ранок 1 грудня у Чорному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні два носії крилатих ракет “Калібр”.

Астрономи вперше виявили молоду зірку за межами галактики Чумацький Шлях, яка оточена щільним диском, де можуть утворюватися планети.

Протягом доби російські армійці 91 раз обстріляли Херсонську область, внаслідок чого троє осіб загинуло, ще восьмеро – зазнали поранень.

В ISW зауважили, що з лютого 2023 року кількість росіян, які підтримують війну проти України зменшилась майже удвічі. У зв’язку із цим у Кремлі побоюються щодо результатів майбутніх виборів президента РФ.