У британській розвідці прокоментували удар по російському складу боєприпасів у Топорці
Джерело: міноборони Великої Британії
У розвідці Великої Британії прокоментували атаку України на російський склад боєприпасів у Топорці (Тверська область) та як це вплине хід війни.
Фахівці зауважили, що на цьому складі – розташованому у 500 км від кордону з Україною – майже напевне зберігали боєприпаси різних калібрів, які РФ застосовує на передовій, а також ракети та КАБи. Також, згідно з даними, тут були ракети, які Росія отримала від Північної Кореї.
Склад у Топорці був полагоджений у 2018 році та вважався наймасштабнішим стратегічним складом боєприпасів, звідки їх постачали безпосередньо на фронт. Тут зберігались понад 30 000 тонн боєприпасів.
Сила вибуху у Топорці після атаки дорівнювала 2,7 бала за шкалою Ріхтера, що еквівалентно слабкому землетрусу. Вогонь, який виник, охопив площу у 6 кілометрів.
На думку розвідників, погане зберігання боєприпасів призвело до ланцюгової реакції каскадних детонацій у системі бункерів, внаслідок чого армія РФ втратила значну кількість боєприпасів.
“Хоча ця втрата є частиною ширшої мережі постачання, наймовірніше, вона порушить російські наземні операції РФ, насамперед у Курській області”, – резюмували розвідники.
- Вночі 21 вересня безпілотники масовано атакувати російські регіони, поціливши у два склади боєприпасів.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.
У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.
Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.
Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.