У британській розвідці прокоментували звільнення російського генерала Попова

Джерело: Twitter міноборони Великої Британії

У британській розвідці прокоментували звільнення російського генерала Івана Попова, який командував 58-ю загальновійськовою армією РФ у війні проти України.

Фахівці зауважили, що Росія регулярно звільняла командирів з початку вторгнення в Україну, однак звільнення Попова було через його критику вищого військового командування РФ, а не через погану роботу.

У відео, яке він записував для своїх військових та яке просочилось у соцмережі, Попов різко критикував керівництво міноборони РФ. Він сказав, що воно “вдарило нас з тилу, жорстко обезголовивши армію у найважчий та напружений момент”.

Такі коментарі Попова є свідчення серйозного невдоволення багатьох офіцерів до вищого військового командування Росії. Скарги Попова у багатьох моментах схожі зі скаргами очільника ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина до міноборони РФ під час його заколоту 24 червня.

“Пряма критика з боку підлеглих, ймовірно, стане все більшою проблемою для міністра оборони Сергія Шойгу та начальника Генштабу генерала Герасимова”, – резюмували у розвідці.

  • Високопоставлений російський генерал Іван Попов, який командує військами РФ на окупованому півдні України, заявив, що його раптово звільнили з посади після того, як він звинуватив російське міноборони у зраді та недостатній підтримці.

Варшавські посли країн Балтії висловили своє невдоволення польському уряду у зв’язку з тим, що польські перевізники блокують рух вантажного автотранспорту на кордоні з Україною.

За даними британських розвідників, протягом останніх тижнів війська РФ значно проснулись вперед у Мар’їнці на Донеччині і зараз, імовірно, захопили більшу частину міста.

У вівторок, 5 грудня, офіційний представник Катару повідомив, що шестеро українських дітей повернуть в Україну з Росії згідно з угодою, укладеною за посередництва Катару.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) планує передати Україні 20 тисяч тонн металу для захисту об’єктів енергетики від російських обстрілів.

Україна та Словенія підписали угоду про надання 1,5 мільйона євро на гуманітарне розмінування.