У британській розвідці прокоментували звільнення заводу у Вовчанську
Джерело: міноборони Великої Британії
Британські розвідники прокоментували звільнення Вовчанського агрегатного заводу (Харківська область) від російських окупантів.
Звільнений завод був опорним пунктом військ РФ, який дозволяв ворогу здійснювати тактичні операції на ріці Вовча.
“Його втрата, найімовірніше, обмежить можливість російських сухопутних військ рухати на Харківщині. Ймовірно, що український контроль над заводом полегшить подальші контрнаступи на півночі міста, щоб відтіснити російські сухопутні війська до кордону України та Росії”, – зазначили розвідники.
Бої за Вовчанськ тривають від травня 2024 року, коли РФ почала наступ на Харківщині. Однак коли Україна розпочала операцію на Курщині, Росії довелось відвести війська навколо Вовчанська. Імовірно саме це зменшило можливості РФ у населеному пункті.
- Спеціальні підрозділи Головного управління розвідки протягом понад тижня здійснювали операцію на Вовчанському агрегатному заводі. У результаті бійці захопили в полон близько двадцяти російських військових.
- Після звільнення Вовчанського агрегатного заводу російські війська активно завдають по ньому ударів, використовуючи широкий спектр озброєння.
Росія переміщує велику кількість військової техніки на свої військові бази у Сирії, що може свідчити про підготовку до часткового її виведення із країни.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга застеріг, що присутність російських військових баз у Сирії принесе виключно дестабілізацію у регіоні.
Вийшов перший тизер-трейлер супергеройського фільму “Супермен”, який стане частиною оновленого всесвіту DC.
Церемонія інавгурації переобраної на початку листопада президентки Молдови Маї Санду відбудеться 24 грудня.
“Росія готова вести перемовини з Зеленським, якщо він піде на вибори і отримає легітимність. Підписувати документи про мир Москва буде лише з легітимним президентом України” – заявив під час щорічної пресконференції президент РФ Путін. Ці слова цікаві не лише тому, що раніше ряд кремлівських чиновників заперечували саму можливість переговорів, але й поверненням російської влади до старої тези про “нелегітимність” української влади. Тому варто проаналізувати, навіщо це росіянам і чого Путін прагне досягти.