У британському уряді представили план щодо усунення всіх спадкових перів з Палати лордів
Джерело: The Guardian
Уряд Великої Британії пропонує усунути з Палати лордів усіх спадкових перів, що залишилися, в межах найбільшої протягом чверті століття реформи парламенту.
Згідно з пропозиціями, 92 спадкових перів Великої Британії, які успадкували свої титули від своїх пращурів, втратять право засідати та голосувати у верхній палаті парламенту.
Як зазначається, цей крок завершить реформи, розпочаті урядом Тоні Блера, який у 1999 році скасував 700-річне право всіх спадкових перів засідати у Палаті лордів. Лише 92 з них, обраних з усієї групи, було дозволено залишитися, поки не буде досягнуто домовленості про їх повну ліквідацію.
Усі 92 спадкових перів, які зараз займають місця в Палаті лордів, є білими чоловіками і їхній середній вік трохи менш як 70 років. Вони продовжують поповнювати свої ряди, проводячи довибори, коли один з них виходить на пенсію або помирає.
У своїй пропозиції лейбористи заявили, що подальше існування спадкових перів є “невиправданим”. Урядовий законопроєкт означатиме, що у верхній палаті більше не буде спадкових перів.
Цей законопроєкт, ймовірно, стане законом наступного року та виконає зобов’язання Лейбористського маніфесту.
Нік Томас-Саймондс, міністр з питань британської конституції, сказав, що це “знакова реформа”.
“Спадковий принцип у законотворчості проіснував занадто довго та не відповідає сучасній Великій Британії. Друга палата відіграє життєво важливу роль у нашій конституції, і люди не повинні голосувати за наші закони у парламенті за випадковим збігом обставин”, – зауважив він.
Лідерка Палати лордів Анжела Сміт раніше заявляла, що лейбористи хочуть скоротити чисельність палати, котра налічує близько 800 членів, до того ж розміру, що і Палата громад, яка налічує 650 депутатів.
Як розповіли у виданні, більшість членів Лордів призначаються довічними персами, хоча 26 місць зарезервовані для архієпископів та єпископів Англіканської Церкви.
У своєму маніфесті лейбористи зобов’язалися запровадити пенсійний вік у 80 років для довічних перів та зрештою замінити лордів альтернативною другою палатою, яка буде більш репрезентативною для Великої Британії.
Зараз у британському парламенті налічується 277 консервативних перів, 185 лейбористів та 183 перехресних перів.
- Лорд Роберт Феллоуз, дядько принца Уельського і герцога Сассекського, помер 29 липня у віці 82 років.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.