У британському уряді представили план щодо усунення всіх спадкових перів з Палати лордів

Джерело: The Guardian

Уряд Великої Британії пропонує усунути з Палати лордів усіх спадкових перів, що залишилися, в межах найбільшої протягом чверті століття реформи парламенту.

Згідно з пропозиціями, 92 спадкових перів Великої Британії, які успадкували свої титули від своїх пращурів, втратять право засідати та голосувати у верхній палаті парламенту.

Як зазначається, цей крок завершить реформи, розпочаті урядом Тоні Блера, який у 1999 році скасував 700-річне право всіх спадкових перів засідати у Палаті лордів. Лише 92 з них, обраних з усієї групи, було дозволено залишитися, поки не буде досягнуто домовленості про їх повну ліквідацію.

Усі 92 спадкових перів, які зараз займають місця в Палаті лордів, є білими чоловіками і їхній середній вік трохи менш як 70 років. Вони продовжують поповнювати свої ряди, проводячи довибори, коли один з них виходить на пенсію або помирає.

У своїй пропозиції лейбористи заявили, що подальше існування спадкових перів є “невиправданим”. Урядовий законопроєкт означатиме, що у верхній палаті більше не буде спадкових перів.

Цей законопроєкт, ймовірно, стане законом наступного року та виконає зобов’язання Лейбористського маніфесту.

Нік Томас-Саймондс, міністр з питань британської конституції, сказав, що це “знакова реформа”.

“Спадковий принцип у законотворчості проіснував занадто довго та не відповідає сучасній Великій Британії. Друга палата відіграє життєво важливу роль у нашій конституції, і люди не повинні голосувати за наші закони у парламенті за випадковим збігом обставин”, – зауважив він.

Лідерка Палати лордів Анжела Сміт раніше заявляла, що лейбористи хочуть скоротити чисельність палати, котра налічує близько 800 членів, до того ж розміру, що і Палата громад, яка налічує 650 депутатів.

Як розповіли у виданні, більшість членів Лордів призначаються довічними персами, хоча 26 місць зарезервовані для архієпископів та єпископів Англіканської Церкви.

У своєму маніфесті лейбористи зобов’язалися запровадити пенсійний вік у 80 років для довічних перів та зрештою замінити лордів альтернативною другою палатою, яка буде більш репрезентативною для Великої Британії.

Зараз у британському парламенті налічується 277 консервативних перів, 185 лейбористів та 183 перехресних перів.

Українська співачка Ірина Федишин придбала додаткових 20 авто для Сил оборони. Кошти виконавиця зібрала на концертах у Європі та США влітку.

Спікер Палати представників США Майк Джонсон закликав президента Володимира Зеленського звільнити пані посла України у США Оксану Маркарову через організовану дипломаткою поїздку на завод з виробництва боєприпасів у Пенсільванії.

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Захід має враховувати небезпеку нападу Росії на атомні електростанції в Україні, і якщо це  станеться, необхідно негайно втрутитися.

Сполучені Штати планують оголосити про військову допомогу Україні на понад 8 мільярдів доларів 26 вересня під час візиту президента Володимира Зеленського до Вашингтона, повідомили двоє американських посадовців.

Польща здійснила екстрадицію до України одного з підозрюваних у справі щодо заволодіння нерухомістю (14 будівель) ДП “Національна кінематека України” вартістю майже 42 млн грн, а саме колишнього керівника товариства, яке протиправно набуло у власність обʼєкти нерухомості.