У Бундесвері назвали Gepard найнадійнішою зброєю для ЗСУ
Джерело: Süddeutsche Zeitung
Український бойовий досвід у використанні німецького озброєння виявив перевагу простого озброєння над високотехнологічним, свідчить внутрішній звіт Бундесверу, з яким ознайомилися журналісти NDR, WDR та Süddeutsche Zeitung.
Німецьке важке озброєння, котре надається Україні, часто виявляється непридатним до ефективного застосування в умовах сучасної війни.
У звіті, заснованому на доповіді військового аташе Німеччини у Києві, мовиться про технічну ненадійність систем, дефіцит боєприпасів і труднощі з ремонтом на фронті.
Так, з семи систем озброєння, переданих Німеччиною, майже всі мають недоліки.
Зокрема IRIS-T демонструє високу ефективність, однак, до нього критично не вистачає ракет.
Тоді як MIM-104 Patriot формально залишається відмінною системою, проте, є проблеми із постачанням комплектуючих до тягачів.
Своєю чергою, Leopard 1A5 вважається надійною бойовою машиною, разом з тим, через слабку броню використовується для стрільби із закритих позицій. Також танк оснащується додатковими елементами місцевого виробництва.
Водночас Leopard 2A6 складний в обслуговуванні, тож серйозний ремонт у польових умовах майже неможливий.
PzH 2000 технічно чутлива. Під час використання системи на фронті виявили проблеми зі складним механізмом, ресурсом стволів та збоями у програмному забезпеченні.
Втім, до БМП Marder та ЗСУ Gepard немає зауважень. Системи визнані українськими військовими як надійні й зручні в експлуатації.
Фахівці закликали враховувати ці висновки під час майбутніх закупівель озброєння і покращити логістику, ремонтну інфраструктуру та навчання персоналу. На думку експертів, Німеччина повинна одночасно розвивати як сучасні технології, так і забезпечувати “масовість” армійських засобів, враховуючи жорсткі реалії війни.
- Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги, до якого увійшли снаряди для Gepard, БпЛА Vector, броньовані машини MRAP, датчики виявлення дронів та штурмові гвинтівки.
- 21 березня бюджетний комітет Німеччини погодив виділення додаткових 3 млрд євро на військову допомогу Україні після того, як майбутній канцлер Фрідріх Мерц ухвалив реформи, спрямовані на збільшення інвестицій в оборонну сферу.
- 18 березня німецькі депутати схвалили план Фрідріха Мерца щодо суттєвого збільшення державних витрат. Завдяки зняттю конституційних обмежень на запозичення сукупні видатки федерального уряду та земель можуть сягнути 1 трлн євро. Це дасть змогу Німеччині переозброїтися для стримування Росії, модернізувати застарілу інфраструктуру та, у перспективі, збільшити фінансову підтримку України.
Служба безпеки спільно з Нацполіцією викрили ще чотирьох організаторів схем для ухилянтів. Серед затриманих – посадовець Конституційного суду України.
Кабінет Міністрів України погодив звільнення Гаврилюка Івана Юрійовича з посади першого заступника Міністра оборони України.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що з 1 квітня зростуть стипендії курсантів військових закладів вищої освіти.
У Кремлі заявили, що термін мораторію на атаки по українських об’єктах енергетики завершився.
В п’ятницю, 18 квітня, Україні повернули тіла 909 полеглих захисників.