У Чехії чоловік напав на двох жінок, коли дізнався, що вони – українки

Джерело: Novinky

У чеському місті Пласи, на півночі Пльзенського краю, чоловік побив двох українок, коли дізнався, звідки вони. Він зупинився біля них на машині, вийшов і почав бити в обличчя й тягнути за волосся.

Тетяна, одна з постраждалих, розповіла, що вона разом з подругою Лілією пішли з дітьми на карусель. Коли до них під’їхала Skoda Octavia з причепом, вони сиділи на бордюрі і розмовляли. Невідомий запитав, чи з України вони.

“Потім він від’їхав на кілька метрів, залишив машину заведеною і повернувся до нас”, – сказала постраждала.

Спершу чоловік почав лаятися, а потім напав на них.

“Спочатку я зазнала трьох ударів кулаком в обличчя. Потім він почав тягнути мене за волосся, щоб я встала. Одразу ж накинувся на Лілію”, – зауважила постраждала.

Тетяна спробувала витягнути ключ із замка запалювання, щоб він не зміг втекти з місця злочину. Коли вона збиралася викликати поліцію – двоє інших чоловіків підійшли до неї ззаду і вдарили в спину. Тоді вона впустила ключ на землю.

“Перший нападник підняв його, сів у машину і поїхав геть. Назустріч нам вже йшли дві дівчини і хлопець, які викликали поліцію і швидку допомогу, оскільки Ліля лежала на землі, з обличчя текла кров”, – згадує Тетяна.

Вона передала поліції фото транспортного засобу разом із номерним знаком і детально описала нападника. Друга потерпіла гірше пам’ятає події. Вона згадала, що їй завдали трьох ударів і надалі вона отямилася тільки в лікарні.

Лілії діагностовано відкритий перелом щелепи, а також перелом вилиці та кісток носа.

За словами постраждалих, вони знайшли прихисток в Чехії через кілька тижнів після початку російської агресії. Вони не можуть пояснити мотиву нападу, оскільки за цей час “ні з ким не сварилися, нікого ні на що не провокували”.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.

Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з Росії, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск 29 лютого під час візиту до Варшави свого колеги з Латвії, котра вже запровадила таку заборону.

Українські посадовці стурбовані тим, що просування Росії може набрати значних обертів до літа, якщо союзники Києва не зможуть збільшити постачання боєприпасів.

За словами президента Володимира Зеленського, Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розробляє два варіанти плану подальших дій: якщо Україна отримає допомогу США, вона зможе перейти в наступ, якщо ні – їй доведеться зосередитися лише на захисті.

У Міністерстві закордонних справ закликали до розв’язання проблем між Кишиневом та Тирасполем без зовнішніх втручань.