У Чехії кілька університетів отримали листи з погрозою масової стрілянини

Джерело: Radio Prague International

Низка чеських університетів отримали електронні листи від анонімного шантажиста, який погрожував вчинити масову стрілянину в разі, якщо йому не виплатять певну суму.

При цьому в листі не вказано місце проведення можливої стрілянини.

Загалом лист від анонімного шантажиста отримали шість університетів Чехії.

Зокрема, керівництво Карлового університету повідомило про інцидент співробітникам поліції. Однак правоохоронці вважають, що безпосередньої загрози стрілянини нині немає.

“Ми підтверджуємо, що ректор Карлового університету отримав електронного листп із вимогою виплати коштів. Інакше вимагач погрожує влаштувати розстріл у невстановленому місці”, – зазначив прессекретар Карлового університету Вацлав Гаєк.

За оцінкою поліції, потреби в евакуації з будівель університету немає, додав він.

У пресслужбі поліції заявили, що нині проводиться розшук злочинця, який відправив відповідні листи декільком чеським університетам.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.