У Чехії запустили пілотний проєкт щодо добровільного повернення українців

Джерело: Radio Prague International

У Чехії започатковують пілотний проєкт щодо добровільного повернення українських переселенців, які отримали в Чехії статус тимчасового захисту. МЗС країни пропонує сплатити за переселенців квитки на автобус, а хворим – транспортування в машині швидкої допомоги.

Проєкт триватиме протягом червня-листопада і може охопити до 400 осіб, але санітарний транспорт передбачено максимум для 30 пацієнтів. Скористатися послугою можна лише одного разу.

Концепцію цього проєкту уряд погодив у середині травня, виділивши на нього 5,5 млн крон (близько 940 млн грн).

Станом на квітень у Чехії проживало близько 339 тисяч громадян України, які перемістилися через повномасштабне російське вторгнення.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.