У Чехії запустили виробництво безпілотників для української армії

Джерело: е15

Чесько-українська компанія UAC навесні 2024 року розпочала виробництво розвідувальних безпілотників “Leleka-LR” і ударних дронів “Булава”.

Повідомляється, що виробництво розташоване неподалік від міста Колін. Щороку планується випускати сотні цих безпілотників.

“У листопаді ми почали пробну експлуатацію, у квітні – серійне виробництво. Це буквально військове виробництво, наш ексклюзивний замовник – українська армія”, – сказав виконавчий директор компанії Павло Булант.

UAC є філією української компанії DEVIRO, що з 2014 року спеціалізується на виробництві безпілотних літальних апаратів. Наразі в чеському виробництві працює 80 осіб, більшість з яких – українці.

Ударний дрон “Булава” здатний пробивати броню товщиною до 400 міліметрів або знищувати окопи і командні пункти. “Булава” стартує з катапульти, може перебувати в повітрі до 50 хвилин і розвиває швидкість до 100 км/год.

Безпілотний комплекс “Leleka-LR” здатний пролетіти на 90 кілометрів за лінію фронту, може залишатися в повітрі до 4 годин і розганятися до 32 метрів на секунду.

  • Українська військова промисловість запустила серійне виробництво безпілотників-камікадзе, які можуть вражати цілі на відстані понад 1000 кілометрів.
  • За даними європейських посадовців, Китай та Росія спільно розробляють новий ударний безпілотник, схожий на іранські “шахеди”, якими РФ активно атакує Україну.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.