У Черкаському храмі УПЦ Московського патріархату залишила книгу «Проект Россия»
Джерело: Суспільне
У Черкасах, у Свято-Михайлівському соборі, котрий 17 жовтня перейшов від Московського патріархату до Православної церкви України, нині працюють слідчі. Наразі правоохоронці знайшли стоси російської літератури, зокрема книгу “Проект Россия”.
Територія собору нині – під посиленим наглядом поліції та добровольчих формувань територіальних громад, але вільна для відвідувань парафіян. Більшість кімнат єпархії зачинено та опечатано.
Знімальна група мовника побачила у робочому кабінеті митрополита УПЦ МП Феодосія стоси російської літератури, масивні різьблені шафи, шкіряні меблі та бар-глобус. Більшість знайдених книг – російською мовою: “Проект Россия”, “От покаяния к воскресению России” тощо.
Представники УПЦ МП своїх речей не забирали, бо їхнє священство думало, що не полишить цих стін, вважає благочинний тепер уже гарнізонного храму Володимир Гладковський.
Отець Максим зранку 18 жовтня дзвонами закликав містян на українську ранкову молитву до Свято-Михайлівського собору. У храмі, з його слів, сьогодні було порожньо, бо люди ще не знають, що церква працює у звичному режимі.
З вечора і протягом ночі священники описували все, що є у храмі, та виявили, що зникла ікона, “яка, мабуть, була дорогоцінною для них, а також для громади”.
Зауважимо. 17 жовтня прихильників УПЦ МП після ранкової сутички витіснили за межі території Свято-Михайлівського собору.
У поліції повідомили, що за фактом сутичок у Свято-Михайлівському соборі Черкас розпочато кримінальне провадження, відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
- У Черкасах священнослужитель УПЦ МП напав на військового у храмі Свято-Михайлівського собору, де від ранку тривають сутички.
- Настоятелю храму УПЦ МП, який підтримував окупантів та чекав на їх прихід на Вінниччині, повідомлено про підозру.
- СБУ повідомила про підозру клірику київського монастиря УПЦ МП, який виправдовував повномасштабне вторгнення Росії.
7 січня відбулося голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. В онлайн-голосуванні взяли участь 101 215 громадян України.
Державний секретар США Ентоні Блінкен завершив візит до Японії, подякувавши Токіо за підтримку України. У межах візиту він зустрівся з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою, з яким обговорив значний прогрес у двосторонніх відносинах між країнами.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 7 січня. З початку доби відбулося 159 бойових зіткнень.
7 січня президент Володимир Зеленський підписав закон №4156-Х, котрий передбачає формування списку організацій, що становлять загрозу національній безпеці України, зокрема через зв’язки із терористичними групами чи особами, засудженими за тероризм.
7 січня Печерський райсуд Києва продовжив до 7 березня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для підозрюваного у державній зраді нардепа Євгенія Шевченка без права внесення застави.