Клірику київського монастиря УПЦ МП, який виправдовував РФ, повідомили про підозру
Джерело: Служба безпеки України
СБУ повідомила про підозру клірику київського монастиря УПЦ МП, який виправдовував повномасштабне вторгнення Росії.
Підозрюваний – архімандрит одного з чоловічих монастирів української столиці. Встановлено, що він здійснював підривно-інформаційну діяльність на користь агресора.
За даними слідства, клірик у соцмережах виправдовував повномасштабну війну РФ проти України та поширював фейки про суспільно-політичну ситуацію в Українській державі.
У межах обшуків у монастирі, де проживає підозрюваний, виявлено докази його злочинної діяльності.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 2 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).
Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Санкція інкримінованої статті Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
- Настоятелю храму УПЦ МП, який підтримував окупантів та чекав на їх прихід на Вінниччині, повідомлено про підозру.
26 червня в Україні відзначають День кримськотатарського прапора. Розповідаємо про його історію.
Війська РФ атакували енергооб’єкт ДТЕК в Одеській області.
У селищі Високий Харківського району 49-річний місцевий мешканець облаштував наркоплантацію та продавав печиво з психотропами.
Суд Сеула виніс вирок колишній першій леді Південної Кореї Кім Кон Хі. Її засудили до семи років позбавлення волі.
Міжнародна морська організація ООН призупинила свою операцію з супроводу суден через Ормузьку протоку після того, як один з кораблів повідомив про атаку.