У Чернігові на місці зруйнованого стадіону планують побудувати новий за 620 мільйонів гривен

Джерело: “Суспільне Чернігів”
Міністерство молоді та спорту України виділить 20 млн грн на підготовку кошторисної документації щодо будівництва нового стадіону Гагаріна у Чернігові, який раніше зруйнували росіяни. Загалом проєкт оцінили у 620 млн грн.
За словами начальника департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОВА Андрія Шемеця, для будівництва залучать кошти з держбюджету. Цього року міністерство виділить перший транш.
“Спілкуючись з Міністерством, спілкуючись з директором державного підприємства, ми визначили, що це буде мультифункціональний стадіон. Будемо підлаштовувати під трибунами критий легкоатлетичний манеж”, – сказав Андрій Шемець.
11 березня 2022 року у Чернігові росіяни розбомбили стадіон ім. Гагаріна і бібліотеку поруч із ним. За ніч впали п’ять авіабомб великої потужності.
Шемець зауважив, що до стадіону приїхали і наші експерти, і фахівці, які займаються будівництвом нових будівель, з-за кордону.
“Наприклад, трибуну одну можна залишити, все інше, що можна демонтувати та зробити мультифункціональний, сучасний стадіон із підтрибунними приміщеннями, з окремими залами, розминочними полями”, – сказав Шемець.

Фото: Суспільне Чернігів
- До Дня Незалежності України з 24 по 29 серпня цього року в самому центрі Риги в Латвії відбудеться благодійний культурний проєкт “Ukraine. Residence of Freedom”, зібрані кошти з якого спрямують на допомогу українським воїнам, які зазнали поранень.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.