У Червоному Хресті підтвердили звільнення ще двох заручниць ХАМАС
Джерело: The Washington Post
Згідно з заявою гуманітарної організації 23 жовтня, дві ізраїльські жінки, які були заручницями ХАМАС, були звільнені за сприяння Червоного Хреста.
Ми сприяли звільненню ще двох заручниць, перевозячи їх із Гази сьогодні ввечері, — зазначили у МКЧХ.
85-річна Йохевед Ліфшиц та 80-річна Нуріт Купер мають тільки ізраїльське громадянство. Ізраїльська група прямує до єгипетського контрольно-пропускного пункту Рафах, щоб прийняти заручників.
Звільнення жінок відбулося за посередницьких зусиль Єгипту та Катару, за словами представників ХАМАС та особи, проінформованої про переговори.
Раніше, 20 жовтня, ХАМАС звільнив двох американських заручниць, мати та доньку. Міністерство закордонних справ Катару заявило 20 жовтня, що країна виступає посередником між ХАМАС та Ізраїлем щодо питання звільнення полонених.
Відомо, що бойовики ХАМАС захопили 203 заручників.
- Відомо, що бойовики ХАМАСу, які здійснили несподіваний напад 7 жовтня на Ізраїль, були під впливом каптагону – синтетичного стимулятора амфетамінного ряду, який таємно вироблявся в Південній Європі.
- Напад на Ізраїль з боку палестинського угруповання ХАМАС 7 жовтня може стати одним з найбільших провалів ізраїльської розвідки з часів війни Судного дня 1973 року.
- Високопосадовець ХАМАСу Мусса Абу Марзук заявив, що угруповання тримає в заручниках близько 130 ізраїльтян, включаючи високопоставлених армійських посадовців.
- Представники терористичного угруповання ХАМАС заявили, що готові відпустити полонених, яких бойовики захопили під час нападу на Ізраїль. Це стане можливим лише за умови припинення ударів по Сектору Гази.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.