У Червоному морі перебили три кабелі зв’язку, що з’єднують Європу, Азію та Африку
Джерело: Associated Press з посиланням на дані компанії HGC Global Communications Limited
Три телекомунікаційні кабелі в Червоному морі, які забезпечують зв’язок між Європою, Азією та Африкою, вийшли з ладу. Серед них – лінії зв’язку Asia-Africa-Europe 1 (AAE-1), Europe India Gateway і один з кабелів Seacom-TGN-Gulf.
Це призвело до зменшення трафіку через Червоне море на 25%. Маршрут через Червоне море є критично важливим для передачі даних з Азії до Європи. HGC розпочали процес перенаправлення даних, але це призвело до відключення деяких інформаційних сервісів.
Згідно з інформацією від HGC, пошкоджені сегменти кабелів знаходяться в південній частині Червоного моря, під юрисдикцією Ємену. Телекомунікаційна компанія Tata Communications, пов’язана з кабелем Seacom-TGN-Gulf, почала вживати негайних заходів для відновлення зв’язку. Інші компанії, пов’язані з пошкодженими кабелями, відмовилися коментувати ситуацію.
За даними AP, ймовірно, кабелі пошкоджено ще 24 лютого, і через два дні Netblocks зафіксували проблеми з доступом до інтернету в Джибуті через підводну кабельну систему зв’язку від компанії Seacom.
На сьогодні невідомо, що саме призвело до пошкоджень кабелів, але у Червоному морі тривають атаки хуситів. Раніше хусити звинувачували США і Британію в пошкодженні інфраструктури. AP зазначає, що невідомо, чи мають хусити засоби для знищення кабелів, які проходять по дну моря, але кабелі можуть бути пошкоджені якорями суден.
За словами експерта з магістральних ліній зв’язку Тіма Стронджа, через Червоне море проходять 14 кабелів, з планами на ще шість. 90% інформаційних потоків між Європою та Азією пролягають через цю інфраструктуру.
Також нагадується, що хусити раніше вимагали дозволу від суден-кабелеукладачів для проведення робіт у водах Ємену.
- Наприкінці лютого хусити пошкодили чотири підводні кабелі, спричинивши порушення зв’язку між Європою та Азією.
- Хусити з Ємену, яких підтримує Іран, оголосили у неділю про свій намір надалі атакувати британські судна в Аденській затоці після того, як було затоплено британський корабель Rubymar.
Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.
14 липня Кабінет Міністрів підготував оновлення державної підтримки населення та має затвердити оновлені виплати при народженні дитини, а також підтримку у перші роки її життя. Про це заявив президент Володимир Зеленський після зустрічі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.