У Чорному морі перебуває два ворожі ракетоносія – Гуменюк

Джерело: Наталія Гуменюк в етері телемарафону “Єдині новини”

Начальниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України капітан 1 рангу Наталія Гуменюк повідомила, що станом на 6 серпня ворог утримує у Чорному морі носії “Калібрів”.

Так, малий ракетний катер та фрегат брали участь у нічній атаці й досі перебувають у морі. Вони можуть мати на борту від чотирьох до шести крилатих ракет.

Станом на зараз корабельне угруповання ворога є досить розгорнутим і налічує 10 одиниць у Чорному морі та одну одиницю — в Азовському – наголосила Гуменюк.

Ввечері 5 серпня у першій хвилі атаки ворог застосував 14 крилатих ракет морського базування “Калібр” та три аеробалістичні ракети Х-47 “Кинджал”.

У ніч на 6 серпня росіяни продовжили атакувати ударними БпЛА “Shahed-136/131”, крилатими ракетами “Калібр” та крилатими ракетами Х-101/Х-555.

Силами та засобами ПС у взаємодії із протиповітряною обороною інших складових Сил оборони України знищено усі 27 ударних БпЛА “Shahed-136/131”, 5 із 6 ракет “Калібр” (друга хвиля) та 13 із 20 крилатих ракет повітряного базування Х-101/Х555.

Загалом за кілька хвиль атак з вечора 5-го по ранок 6-го серпня противник застосував 70 засобів повітряного нападу.

Станом на 16:30 в суботу, 25 травня, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 71. Ситуація вздовж всієї лінії зіткнення залишається складною водночас, контрольованою Силами оборони України. 

Внаслідок російської атаки по гіпермаркету у Харкові станом на зараз відомо про двох загиблих та 24 поранених. Наразі щонайменше 15 людей не виходять на звʼязок.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час поїздки на східний фронт передав інженерному полку та одній з артилерійських бригад екскаватори для фортифікаційних робіт.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що в гіпермаркеті у Харкові, який нещодавно атакували росіяни, могли перебувати понад 200 людей.

Сьогодні, 25 травня, російські загарбники атакували будівельний гіпермаркет в Харкові, внаслідок чого спалахнула пожежа на площі 15 000 квадратних метрів.