У Чорному морі війська РФ відкрили попереджувальний вогонь по судну, що прямувало в український порт Ізмаїл
Джерело: Міноборони РФ
Сьогодні, 13 серпня, російські війська відкрили попереджувальний вогонь по суховантажному судну “Сукра Окан” під прапором Палау, що направлявся в український порт Ізмаїл.
Інцидент стався близько 6:40 у південно-західній частині Чорного моря.
Як зазначили у відомстві, патрульний корабель Чорноморського флоту РФ “Василь Биків” виявив суховантажне судно “Сукра Окан” під прапором Палау, що прямував в український порт Ізмаїл.
“На вимогу зупинки для огляду на перевезення заборонених вантажів капітан суховантажу не відреагував. Для примусової зупинки судна з російського бойового корабля було відкрито попереджувальний вогонь з автоматичної стрілецької зброї”, – йдеться у повідомленні.
При цьому для огляду суховантажного судна з борту патрульного корабля “Василь Биков” було піднято гелікоптер Ка-29 з групою російських військовослужбовців.
За результатами радіопереговорів, як заявили в Міноборони РФ, судно застопорило хід, а російська оглядова група висадилася на суховантажне судно. Після завершення роботи оглядової групи на борту “Сукра Окан” судно продовжило рух до порту Ізмаїл.
- Три цивільних вантажних судна – з Ізраїлю, Греції та одне з турецько-грузинською реєстрацією – у неділю пройшли російську блокаду в Чорному морі та стали на якір в одному з українських зернових портів у дельті Дунаю.
- У середу, 2 липня, Росія атакувала головний внутрішній порт України на ріці Дунай, що призвело до зростання світових цін на продовольство.
- Російське Міноборони вранці 4 серпня заявило про нічну атаку на військово-морську базу РФ у Новоросійську. В атаці звинуватили Україну.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.