У Чорному та Середземному морях росіяни утримують чотири носії «Калібрів» – ВМС ЗСУ
Джерело: ВМС ЗСУ
Станом на ранок 5 січня у Чорному та Середземному морях російські окупанти утримують на бойовому чергуванні чотири носії крилатих ракет “Калібр”.
Відтак, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебуває вісім ворожих кораблів, серед яких два носії крилатих ракет “Калібр”, загальним залпом до 16 ракет.
Тим часом, у Середземному морі на бойовому чергуванні три ворожі кораблі, серед яких два носії крилатих ракет “Калібр”, загальним залпом до 16 ракет.
Натомість в Азовському морі на бойовому чергуванні – один ворожий корабель, ракетоносії відсутні.
За добу, в інтересах РФ, прохід Керченською протокою здійснили:
- до Азовського моря – 13 суден, з них 6 рухались з протоки Босфор;
- до Чорного моря – 8 суден з них 1 продовжило рух у напрямку протоки Босфор.
У ВМС ЗСУ зазначили, що РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS).
- 10 січня Рада безпеки ООН збереться на засідання, скликане партнерами у координації з Україною, щодо постачання Північною Кореєю балістичних ракет до Росії.
- Північна Корея нещодавно передала Росії балістичні ракети та пускові установки для війни проти України. Деякі з них РФ вже випустила по території України, заявив Координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі, посилаючись на щойно розсекречені дані розвідки.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.