У Чорному та Середземному морях росіяни утримують чотири носії «Калібрів» – ВМС ЗСУ

Джерело: ВМС ЗСУ

Станом на ранок 26 січня у Чорному та Середземному морях російські окупанти утримують на бойовому чергуванні чотири носії крилатих ракет “Калібр”.

Відтак, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебуває чотири ворожі кораблі, серед яких три носії крилатих ракет “Калібр”, загальним залпом до 14 ракет.

Тим часом, у Середземному морі на бойовому чергуванні два ворожі кораблі, серед яких один носій крилатих ракет “Калібр”, загальним залпом до 8 ракет.

Натомість в Азовському морі на бойовому чергуванні – один ворожий корабель, ракетоносії відсутні.

За добу, в інтересах РФ, прохід Керченською протокою здійснили:

  • до Азовського моря – 9 суден, з них 2 рухались з протоки Босфор;
  • до Чорного моря – 11 суден, з них 1 продовжило рух у напрямку протоки Босфор.

У ВМС ЗСУ зазначили, що РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS).

  • В Україні триває 702-га доба повномасштабного російського вторгнення. За цей час українські захисники ліквідували більш як 380 тисяч російських армійців.
  • Протягом минулої доби відбулося 82 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 2 ракетних та 19 авіаційних ударів, здійснив 68 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.

Внаслідок бойових дій Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення.

У Пентагоні заявили, що Україна може зіткнутися з вибором, від яких міст відмовитися, якщо США не нададуть допомогу.

Міністр оборони України Рустем Умєров разом із Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели телефонну розмову з міністром оборони США Ллойдом Остіном.

Посли Європейського союзу затвердили новий пакет санкцій проти Росії. Зазначено, що він має зменшити доступ РФ до дронів.

У звіті Королівського Об’єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI) зазначено, що Росія відновлює свої зусилля з дестабілізації європейських країн і створення стратегічної загрози членам НАТО.