У Чорному та Середземному морях росіяни утримують два кораблі – ВМС ЗСУ

Джерело: ВМС ЗСУ

Станом на ранок 25 травня у Чорному та Середземному морях російські окупанти утримують на бойовому чергуванні два кораблі, серед яких носій крилатих ракет “Калібр”.

Відтак, у Середземному морі на бойовому чергуванні перебуває один ворожий корабель, який є носієм крилатих ракет “Калібр”, загальним залпом до 16 ракет.

Водночас у Чорному морі на бойовому чергуванні перебуває один корабель, носіїв крилатих ракет “Калібр” немає.

Натомість в Азовському морі російські кораблі відсутні.

За добу, в інтересах РФ, прохід Керченською протокою здійснили:

  • до Азовського моря – 6 суден, з них 1 рухалось з протоки Босфор;
  • до Чорного моря – 8 суден, з них 2 продовжили рух у напрямку протоки Босфор.

У ВМС ЗСУ зауважили, що РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS).

  • Уночі 5 березня спецпідрозділ ГУР “Group 13”, спільно з ВМС ЗСУ та за підтримки Міністерства цифрової трансформації України знищили черговий російський корабель.
  • 14 лютого ЗСУ спільно з підрозділами ГУР знищили у Чорному морі великий десантний корабель РФ “Цезар Куніков”.

19 червня Державний секретар США Ентоні Блінкен запевнив, що саміт Північноатлантичного альянсу, котрий відбудеться на початку липня у Вашингтоні, зосередиться на зміцненні допомоги Україні у довгостроковій перспективі.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.