У Чорному та Середземному морях росіяни утримують три носії крилатих ракет «Калібр» – ВМС ЗСУ

Джерело: ВМС ЗСУ.

Станом на ранок 11 серпня у Чорному та Середземному морях російські окупанти утримують на бойовому чергуванні три носії крилатих ракет “Калібр”.

Зокрема, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають 5 ворожих кораблів, зокрема один носій крилатих ракет “Калібр”, загальним залпом до 4 ракет.

Тим часом, у Середземному морі – 8 ворожих кораблів, зокрема два носії крилатих ракет “Калібр” загальним залпом до 24 ракет.

Натомість в Азовському морі на бойовому чергуванні – один ворожий корабель, ракетоносії – відсутні.

За тиждень, в інтересах РФ, прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:

  • до Чорного моря – 86 суден, з них 16 продовжили рух у напрямку протоки Босфор;
  • до Азовського моря – 124 судна, з них 21 рухались з протоки Босфор.

У ВМС ЗСУ наголосили, що зазначені судна здійснювали рух із порушенням Міжнародної конвенції з охорони людського життя на морі (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS).

Зазначимо, що в Україні триває 534-та доба повномасштабного вторгнення РФ. За цей час ЗСУ знищили більш як 252 тисячі російських загарбників.

Зокрема, Авіація сил оборони протягом минулої доби завдала 10 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, 2 – по зенітно-ракетному комплексу противника. Також минулої доби нашими захисниками було знищено 7 ударних БпЛА противника типу “Шахед-136”.

Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом минулої доби уразили 4 артилерійських засобів на вогневих позиціях, 2 райони зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, 2 станції радіоелектронної боротьби та вузол зв’язку противника.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.