У ЦНС попередили про чергову «кредитну пастку» для аграріїв на ТОТ

Джерело: ЦНС

У Центрі національного спротиву поінформували про нову небезпеку для українських аграріїв на тимчасово окупованих територіях України. Зокрема землеробів застерігають від так званих “пільгових кредитів” від росіян.

Пільгові кредити, безвідсоткові ставки та ще багато “заманух” від Кремля для українських аграріїв, які опинилися в окупації. У результаті – це зашморг на шиї наших землеробів. Адже віддати навіть ці пільгові кредити не реально, – зазначили у повідомленні.

Пояснюється, що ворог працює за чіткою схемою, коли всі аграрії мають здавати зерно окупантам за фіксованою ціною в рази нижче ринкової. Після цього гауляйтери перепродають зерно й забирають різницю. Так, лише у 2023 росіяни зібрали та вивезли з тимчасово окупованих територій 4,8 млн тонн зерна.

Також повідомляється, що окупаційна “влада” на ТОТ почала надавати земельні ділянки, які не використовуються за призначенням, тим фермерам, що перереєструвалися за російськими стандартами. Право на користування ділянкою оформлюється через тимчасовий дозвіл на певний термін.

Водночас за інформацією українського підпілля насправді мовиться про ділянки, які належать тим фермерам, котрі відмовилися співпрацювати з росіянами. Окрім цього, є інформація, що на Херсонщину зайшли аграрії з РФ, що займаються переоформленням земельних ділянок на свої господарства.

Це ще одна форма пограбування України з боку РФ, – наголосили у ЦНС.

Раніше стало відомо, що під виглядом “переробного заводу” росіяни організовують новий сміттєвий полігон  “Луганськ” поблизу Родакового на кордоні Лутугинського і Слов’яносербського районів для обслуговування регіонів РФ.

У Центрі національного спротиву закликали мешканців ТОТ надавати інформацію про дії окупантів, колаборантів та ворожих військ за анонімним посиланням.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

22 травня джерела у Міністерстві фінансів Німеччини повідомили, що країна відкрита для використання доходів від заморожених російських активів для військової допомоги Україні.

22 травня українські армійці знищили черговий російський штурмовик Су-25.

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок побувала на околицях Києва, де поспілкувалася з бійцями українського мобільного загону ППО. Міністерка висловила переконання у необхідності посилення українського захисту.