У держбюджет-2025 України заклали 55 млрд грн на виробництво озброєнь
Джерело: міністр стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін у Telegram
У проєкті державного бюджету України на 2025 рік, схваленому урядом, передбачено 54,55 млрд грн на виробництво озброєння та військової техніки. Міністр стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін повідомив, що бюджетні витрати на оборонне виробництво збільшено майже на 4 млрд грн порівняно з 2024 роком.
Згідно з планом, виділені кошти спрямовуватимуть на розвиток, розробку та впровадження новітніх технологій, а також на розширення виробничих потужностей для виготовлення оборонної продукції.
Окрім того, передбачено фінансування у розмірі 500 млн грн на програму доступних кредитів для оборонних підприємств. Ця програма, запроваджена цього року, дозволяє виробникам брати кредити під 5% річних, а решту відсотків компенсуватиме державний бюджет.
Загалом у проєкті бюджету на 2025 рік для сектору безпеки та оборони закладено 2,22 трлн грн.
- 31 жовтня Верховна Рада ухвалила в першому читанні проєкт державного бюджету на 2025 рік, який підтримали 247 народних депутатів, повідомив нардеп Ярослав Железняк.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.