У держбюджет-2025 України заклали 55 млрд грн на виробництво озброєнь

Джерело: міністр стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін у Telegram

У проєкті державного бюджету України на 2025 рік, схваленому урядом, передбачено 54,55 млрд грн на виробництво озброєння та військової техніки. Міністр стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін повідомив, що бюджетні витрати на оборонне виробництво збільшено майже на 4 млрд грн порівняно з 2024 роком.

Згідно з планом, виділені кошти спрямовуватимуть на розвиток, розробку та впровадження новітніх технологій, а також на розширення виробничих потужностей для виготовлення оборонної продукції.

Окрім того, передбачено фінансування у розмірі 500 млн грн на програму доступних кредитів для оборонних підприємств. Ця програма, запроваджена цього року, дозволяє виробникам брати кредити під 5% річних, а решту відсотків компенсуватиме державний бюджет.

Загалом у проєкті бюджету на 2025 рік для сектору безпеки та оборони закладено 2,22 трлн грн.

Сполучені Штати Америки спорядять Україні три різних типи систем дистанційного мінування, зокрема протипіхотних мін у межах анонсованого пакету військової допомоги. 

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав відтермінувати можливі мирні переговори з Росією, доки Україні постачать достатньо військової допомоги західні союзники. За його словами, це необхідно, щоб Київ зміцнив свої позиції на полі бою та здобув перевагу у перемовинах.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 3 грудня.Ситуація на Покровському і Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Времівському та Куп’янському напрямках.

Підпорядковані безпосередньо главі РФ літаки та державні ресурси використовувалися для насильницького переміщення українських дітей з тимчасово окупованих територій до Росії, де їх передавали російським сім’ям, мовиться у дослідженні Школи громадського здоров’я Єльського університету, проведеному за підтримки Держдепартаменту США.

Керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко заявив, що жодних наказів утримувати Курщину до інавгурації Дональда Трампа, щоб “її потім обміняти” військові ЗСУ не отримували.