У Disney пояснили, чому перемога «20 днів у Маріуполі» не потрапила до телеверсії «Оскар»
Джерело: Голос Америки
У Disney Entertainment пояснили, чому нагородження українського фільму “20 днів у Маріуполі” не потрапило до міжнародної скороченої телеверсії церемонії кінопремії “Оскар”.
За даними представників Disney, окремі категорії і частини шоу доводиться виключати з міжнародної 90-хвилинної телеверсії через часові обмеження.
У компанії додали, що вибір категорій нагородження, які не потраплять до скороченої телеверсії визначають заздалегідь, ще під час процесу планування, який відбувся кілька тижнів тому.
“Втім, зведений підсумок усіх пропущених переможців, у тому числі “20 днів у Маріуполі”, до скороченої версії включено”, — заявили в Disney Entertainment.
За даними компанії, “Суспільне” отримало ліцензії на трансляції як повної версії телешоу, так і скороченої. У Disney Entertainment додали, що звернулись до українського мовника з запитом про те, яку версію шо вони транслювали.
Що передувало?
Організатори вирізали зі скороченої міжнародної телеверсії премії “Оскар” номінацію “Найкращий повнометражний документальний фільм”, у якій перемогла стрічка українського режисера Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”.
В Україні церемонію шоу транслювало “Суспільне”, яке й висловило обурення щодо відсутності народження української документальної стрічки у міжнародній скороченій телеверсії шоу.
Виконавчий продюсер телеканалу “Суспільне Культура” Лукʼян Галкін зазначив, що минулого року для цієї ж номінації, в якій перемогу здобула документальна стрічка про Олексія Навального, знайшлося місце у скороченій версії, як і для політичної промови його дружини Юлії Навальної, що приймала нагороду.
ДОВІДКА: Фільм “20 днів у Маріуполі”, над яким спільно з українським журналістом та фотографом Мстиславом Черновим, працювали фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко, зображає початок повномасштабного вторгнення РФ, бомбардування пологового будинку та порятунок автора стрічки і його колег з Associated Press з оточеного російськими військами міста.
У ніч із 10 на 11 березня у Лос-Анджелесі відбулася церемонія нагородження премії “Оскар-2024”. Перемогу у категорії “Найкращий документальний фільм” здобула стрічка Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”.
- Документальний фільм українського режисера Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі” потрапив у довгий список британської щорічної премії BAFTA Film Awards 2024.
Дженні Райс — 77-річна марафонка, котра зруйнувала стереотипне уявлення про фізичні межі похилого віку. Показник аеробної витривалості VO₂ max жінки — на рівні здорової 25-річної. Нині вчені вивчають феномен Райс, аби зрозуміти, як зберегти здоров’я й активність у літньому віці.
11 травня президент Володимир Зеленський звернувся до своєї мами у вечірньому відеозверненні.
Німеччина розпочала реалізацію обіцяного посилення міграційної політики. Вперше мігрантів, котрі намагалися подати заяву на притулок безпосередньо на кордоні, почали розвертати ще до в’їзду у країну, інформує Bild.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 травня щодо російського вторгнення. Загалом, від початку цієї доби вже відбулося 111 бойових зіткнень.
11 травня у низці міст Німеччини відбулися мітинги за заборону ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини”. Як повідомили організатори акцій, всього відбулося понад 50 демонстрацій під загальним гаслом “Більше жодних відмовок – заборона АдН зараз!”.